Akıllı saat teknolojisi alanında da en iddialı firmalardan birisi Samsung. Yine akıllı telefonlarında olduğu gibi bu alanda da Apple’ın en büyük rakiplerinden biri olan marka akıllı telefonlarında olduğu gibi sürekli olarak akıllı saatlerini de güncellemeye başladı. Hemen her sene yeni seri akıllı saat modelleri ile karşımıza çıkan Samsung’un son olarak Samsung Gear S2 akıllı saatleri ile piyasadaki yerini aldığını da söylemek gerekiyor. Apple Watch serilerinden sonra en çok satışı yapılan modellerden biri olan Samsung Gear S2 saatlerinin beğeni toplamasının hemen ardından ise marka şimdilerde Samsung Gear S3 modelleri ile gündeme geliyor.

Hem tasarımı hem özellikleri bakımından geçmiş serilere göre çok daha başarılı olacak bir akıllı saat olarak değerlendirilen Samsung Gear S3 serisinin tüm ayrıcalıklı özellikleri ile beraber dünya genelinde yavaş yavaş piyasaya sürülmeye başladığını da söylemek gerekiyor. Bu noktada ülkemiz içinde yeni seri akıllı saatlerin ne zaman çıkış yapacağı sonunda açıklandı. Saatin çıkış tarihinin açıklanmasının hemen ardından ise serinin kullanıcılara ne gibi özellikler sunacağı daha çok merak edilmeye başlandı. Peki, saat ne gibi ayrıcalıklar sunuyor? Özellikler ve net çıkış tarihi ne zaman? Daha detaylı bakalım.

Samsung Gear S3 Tüm Özellikleri

Samsung Gear S3 Dahili Mikrofon İle Geliyor

Bu noktada Samsung Gear S3 akıllı saatlerinin bir önceki serilerden en büyük farkının dahili mikrofon ve dahili hoparlör olduğunu da söylemek gerek. Bu sayede gelen aramaları cevaplama, arama yapma gibi özellikleri de kullanabiliyorsunuz. Bunun dışında sesli yanıt gibi ekstra özelliklerinin bulunması saatin iletişim alanında da eski serilere göre bir adım önde olmasını sağlıyor.

Daha Geniş Ve Daha Dayanıklı Ekran

Arama özelliklerinin Samsung Gear S3 serisine dahil olmasının dışında saatin en beğenilen özelliklerinden birisi de aslında saatin tasarımıyla ilgili. Zira saat tasarımı konusunda bu seride teknoloji devi %10’luk daha geniş bir ekran ile beraber geldiğini belirtelim.

Ekran boyutu olarak 1.3 inç ekran boyutu ile gelen saatlerin dairesel tasarıma sahip olması ekranın biraz daha geniş gözükmesini de sağlamakta. Ekran boyutu konusunda ekstra geniş ekran ile gelecek olan Samsung Gear S3 akıllı saatlerinin ekran teknolojisi ise AMOLED ekran. Işık yansıma engelleme teknolojisine de sahip olan ekranın Gorilla Glass SR+ olması ekran konusunda da saatin oldukça dayanıklı bir seri olmasını sağlamakta.

Suya Toza Dayanıklı Seri

Tasarım konusunda dairesel yapısı ve çelik kasası ile beğeni toplayan Samsung Gear S3 akıllı saatlerinin en büyük özelliklerinden birisi de IP68 sertifikasına sahip olması. IP68 sertifikası sayesinde saatler hem aşırı toza karşı dayanıklı olarak geliyor hem de suya karşı dayanıklı olarak geliyor. Kaplama kayış tasarımı sayesinde sadece saatlerin kasasının değil kayışlarının da suya ve toza karşı ekstra çözümler sunduğunu da belirtelim.

Samsung-Gear-S3

Gelelim Teknik Özelliklere

Genel olarak tasarımı ve dayanıklılığı ile dikkat çekse de Samsung Gear S3 serisi akıllı saatlerin teknik özellikleri de oldukça iyi. Zira saatin ekran çözünürlüğü 360p iken saatin işlemcisi ise çift çekirdekli olan 1 GHz hıza sahip Exynos serisi işlemciler. Daha önceki Samsung akıllı telefonlarında da kullanılan işlemcilerin performans konusunda da ekstra çözümler sunduğu bir gerçek. Dahili hafıza olarak 4GB seçeneği ile gelen Samsung Gear S3, Ram miktarı olarak ise 768 GB Ram belleğe sahip.

Ekstra Özellikler Samsung Gear S3 Güçlendiriyor

Tüm bu özelliklerine ek olarak saatlerin rakım ölçer, adım sayar, atmosfer basınç ölçer,, GPS, hız ölçer ve barometre gibi ayrıcalıklı özellikleri olduğunu da belirtmek gerekiyor. Sunduğu özelliklerin oldukça geniş olmasıyla beraber Samsung Gear S3 bu alanda en çok beğeni toplayacak akıllı saatlerden de biri olmaya aday.

Samsung-Gear-S3

Samsung Gear S3 Fiyatı

Fiyat konusunda ürünün Türkiye için açıklanan rakamlarının 1300 TL bandında olduğunu belirtelim. Bu fiyat oranıyla beraber ülkemiz için Samsung Gear S3 saatlerin çıkış tarihi ise 2 Aralık olarak açıklandı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?