Samsung Gear Akıllı Saatleri İçin Resmi iOS Uygulaması Yayınlandı

0
119

Apple ile Samsung arasındaki rekabet artık sadece akıllı telefonlarla sınırlı kalmıyor. Bunun yanında artık iki firma arasındaki rekabet hem parça tedariklerinde hem diğer teknoloji ürünlerinde ama en çok giyilebilir teknoloji alanında da devam ediyor.

Özellikle son dönemde bir hayli kızışan rekabet sonrasında Apple Watch 2 serisiyle beraber Apple’ın biraz daha öne çıkmaya başladığını da biliyoruz. Fakat Samsung’un özellikle son akıllı saati Samsung Gear S3 üzerinde yer alan teknoloji ve tasarımıyla beraber kullanıcıların en çok tercih ettiği markalardan biri olmayı da başarmıştı. Haliyle bu seri ile beraber Samsung’un rakibini yakalayabileceği düşünülüyordu.

Samsung Yeni Adımlar Atmaya Başladı

Fakat Samsung akıllı saatlerinin sadece Android işletim sisteminde çalışıyor olması iPhone kullanıcılarının da Samsung Gear S serisini tercih edememesine neden oluyordu. Nitekim geçtiğimiz günlerde bu konuda markanın yeni adımlar attığının haberlerini de yapmıştık. Samsung yaptığı açıklamada artık akıllı saatlerine iOS desteği de sunacağı belirtilmişti. Samsung’un atacağı bu adım ile Apple Watch akıllı saatlerinin de önüne geçebileceği de düşünülmüştü.

Samsung Gear iOS desteği

Samsung tarafından yapılan bu açıklamaların hemen sonrasında ise saatlerin iOS desteği de sonunda yayınlandı. App Store üzerinden yayınlanan yeni uygulama ile beraber artık Samsung akıllı saatlerini iPhone ile beraber de kullanabiliyorsunuz.

Hani Modeller İçin Geçerli

Yapılan duyurunun ardından çok kısa bir süre içerisinde yayınlanan Samsung Gear iOS uygulamasıyla beraber hangi akıllı saatlerin iPhone desteği alacağı da merak konusu olmuştu. Hemen belirtelim tabi ki ilk olarak Samsung Gear S3 için iPhone uyumu sağlandı. Bunun dışında bir önceki seri olan Samsung Gear S2 akıllı saatleri içinde artık iOS desteği bulunuyor.

Bu iki modele ek olarak iOS desteği markanın spor için kullanılan akıllı saat serisi olarak bilinen Samsung Gear Fit 2 içinde yayınlanmış durumda. Beklenen uygulama desteğinin açıklanmasının ardından ise Samsung’un rakibi Apple’ı ne kadar geride bırakacağı ya da Apple’ı yakalayıp yakalayamayacağı da merak konusu oldu.

İLGİLİ HABER:  Günün ücretsiz App Store Uygulamaları - 21 Ağustos 2016

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?