Akıllı telefon alanında en başarılı telefonlardan biri olarak gösterilen Note 7, akıllı telefonlarının tanıtımı ile beraber akıllı telefonlarda ilk defa kullanılan bazı teknolojiler de ortaya çıkmaya başladı. İlk olarak İris teknoloji sisteminin sunulması, bunun yanında akıllı kalem sistemlerinin genişletilmesi gibi ekstra özelliklerle beraber bu senenin en başarılı telefonlarından biri olarak gösterilen Note 7 akıllı telefonlarının tüm bu teknolojilerine rağmen telefonun ardı ardına yanma haberlerinin gelmesiyle beraber Samsung’un beklediği satışı gerisinde kalınmış ve hatta Samsung’un Note 7 ile zarar bile edeceği düşünülmüştü.

Note 7 serisinde yaşanan sorunlardan sonra epey sıkıntılı günler geçirse de yeni amiral gemisi için hızlı bir çalışmada yapan Samsung’un, şimdilerde yeni seri akıllı telefonları Galaxy S8 için çalışmalarını hızlandırdığı da ortaya çıktı. Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hamlelerine karşı Samsung’un hamlesi olarak gösterilen Galaxy S8 serisi akıllı telefonlarının ne gibi özelliklere sahip olacağı da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Çift kamera, OLED ekran, İrisi tarayıcı gibi birçok özelliğinin olması beklenen yeni seri akıllı telefonların bununla beraber hangi tarihte tanıtılacağı da en çok merak edilen konulardan biri olmuştu.

Note 7 olayından sonra bir süre bu konuda sessiz kalan Samsung, yeni amiral gemisinin tanıtımıyla ilgili ilk detayları da vermeye başladı. Bu noktada Samsung’un Galaxy S8 tanıtımı için ilk gösterdiği tarihin ise Mobil Dünya Kongresi dönemi olduğunu da belirtelim. Muhtemelen Şubat ayı döneminde tanıtılması beklenen yeni seri akıllı telefonların ne gibi özelliklere sahip olacağı ve Note 7’de yaşanan sorunların unutturulup unutturulmayacağı da merak ediliyor. Zira Samsung’un yeni seri akıllı telefonun amiral gemisi telefon serisi olması ve Apple’ın hamlesinin de geride bırakılmak istenmesi Samsung’un bu seri için kapsamlı bir çalışma yaptığını da kanıtlıyor. Bu noktada ne gibi yenilikler ve ne gibi ayrıcalıklar sunulacağı da şuan için Samsung’un tanıtımıyla ortaya çıkacak gibi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?