Apple yeni akıllı telefon serisi iPhone 7’nin piyasaya sürülmeye başlamasının ardından Apple’ın rakiplerinin teknoloji devine nasıl karşılık vereceği merak konusu oldu. Zira bu alanda en başarılı firmalardan biri olarak gösterilen ve aslında Apple’ın en büyük rakibi olan Samsung’un da iPhone 7 hamlesine nasıl cevap vereceği bekleniyordu. Note 7 ile istediğini alamayan Samsung’un bununla beraber Galaxy S8 serisiyle Apple’ın ataklarına cevap vermesi bekleniyor. Galaxy S8 serisi ile beraber akıllı telefon alanında yeni amiral gemisini sunacak olan Samsung’un bu alanda kullanıcılara ne gibi yenilikler sunacağı da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Kulaklık Girişleri Olmayabilir

Bu noktada Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 için ortaya atılan iddialardan ilki telefonun kulaklık girişleri ile ilgili oldu. iPhone 7 modelinde kulaklık girişlerinin tamamen kaldırılması ve yeni bir giriş teknolojisinin kullanılması gündem olmuş ve uzun süre tartışılmıştı. Samsung’un da yeni serisinde benzeri bir değişikliğe gideceği yönünde iddialar ortaya atıldı. Tabi ki henüz bu konuda Samsung tarafından yapılmış bir açıklama yok. Bununla beraber Samsung’un Apple’ın yeni serisi iPhone 7 telefonlarına benzer olacağı iddia edilen tek yenilikleri de bununla sınırlı kalmayacak.

Home Tuşu Değişebilir

Bununla beraber tıpkı Apple’ın kullandığı gibi Samsung’un da parmak izi ile entegre ve ekran üzerinde çalışabilen yeni bir Home tuşuna sahip olacağı iddia ediliyor. Baskıya duyarlı Home butonu kullanımının nasıl olacağı iPhone 7 modeliyle ne şekilde benzerlik göstereceği bilinmiyor. Fakat Samsung’un böyle bir adım atmasıyla beraber yeni amiral gemisi Galaxy S8 ile tüm dikkatleri bir kez daha üzerine çekmeyi başaracağını da söylemek gerekiyor. Note 7 serisinden sonra birçok yeni teknoloji kullanacağı da düşünülen Samsung’un S8 ile Apple’ı geride bırakıp bırakmayacağı konusunda yorum yapmak şuan için zor. Samsung’un yapacağı tanıtımdan sonra telefonun akıllı telefon pazarında kendisine nasıl bir yer bulacağı da kesinleşmiş olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?