Samsung Galaxy S6, iPhone 6 Plus Gibi Kolayca Bükülüyor!

0
1855

Konu tanıdık geldi mi? Samsung “Değerli olanın önünde eğil” sözü ile iPhone 6 Plus’ın bükülme sorunu ile Twitter üzerinden aşağıdaki görsel ile dalga geçmiş ve Galaxy Note 3’ün vurgusunu yapmıştı.

degerli-olanin-onunde-egil

Bugün gelinen nokta ise işlerin tam tersine döndüğünü gösteriyor. Samsung’un en yeni telefonu Galaxy S6 bükülme testine sokuldu ve sonuç gerçekten berbat. Evet berbat diyoruz çünkü Samsung uzun bir süre iPhone 6 Plus’ın bükülmesini gündeminde tutmuştu.

Testlerde iPhone 6 Plus 110 £ basınçta bükülmeye başlıyor. 179 £ basınçta ise  tümüyle kullanılamaz hale geliyor. Teste HTC M9’da dahil ediliyor ve 120 £ basınçta bükülmeye başlandığı görülüyor. Kilit tuşunun orada çatlama oluştuğu ve kırılma noktasının başladığı görüldüğünde test sonlandırılıyor. Çünkü devamında kullanılamaz hale gelmesi mümkün. Son olarak Galaxy S6 teste tabi tutuluyor. Tıpkı iPhone 6 Plus gibi 110 £ basınçta bükülmeye başladığı görülüyor. iPhone 6 Plus’ın aksine 110 £ basınçta ekranın kırıldığı gözlemleniyor. Ve test biraz daha devam ettirildiğinde sadece 149 £ basınçta kullanılamaz hale geliyor.

Testleri gerçekleştiren SquareTrade firması büyük ekranlı telefonlara yüksek basınç uygulanmamasını belirtiyor. Testlere bakıldığı zaman gerçekten yüksek basınç altında telefonların ne kadar tehlikeli olabilecekleri görülüyor.

İLGİLİ HABER:  Apple'ın 2021 Mart Etkinliği için Tarih Gözüktü 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?