Samsung, Galaxy S6 için Apple Benzeri Tasarım Videosu Yayınladı

0
411

Samsung YouTube kanalı üzerinden “Design Possible” adı ile Galaxy S6 için yeni bir video yayınladı. Videoda Galaxy S6’nın üretimindeki tüm detayları gösteriliyor. Elbette ki bu yazının haber niteliği taşıması Samsung’un bu videoyu yayınlamış olması değil. Samsung’un yayınladığı video, Apple’ın altın modeli Apple Watch Edition için yayınladığı videoya her yönü ile benziyor.

İşte Samsung’un yayınladığı yeni Galaxy S6 videosu;

Her iki videoda da tasarım süreci anlatılırken, İngilizce aksanı ile konuşan erkek mevcut ve ker iki videoda da karanlık hakimiyeti söz konusu ve benzer sinematografi kullanılmış. Her iki videonun tonu, amacı ve içerik olarak benzer olmakla birlikte sadece birkaç farklılıkları bulunuyor. Samsung’un reklam filmi tasarıma daha fazla odaklanmışken Apple’ın ürün üzerinde biraz daha fazla odaklandığı gözüküyor. Samsung’un reklam filminde İngiliz aktör Richard Ayoade’ye benzer bir ses var, Apple’ın reklam filminde Jony Ive konuşuyor.

Her fırsatta reklam filmleri ile Apple’a sataşan, kullanıcıları ile dalga geçen Samsung’un bu şekilde bir özentilik yapmış olması bizleri şaşırtmadı. Yeni Galaxy S6 ve S6 Edge ile birlikte telefonlarının su geçirmez, pillerinin değiştirilemez olması sebebi ile artık Samsung’un reklam filmlerinin dalga ve alay konusu dışına çıkması zannediyoruz ki öneden övündüğü bu özelliklerinin eksikliğinden kaynaklanıyor. Samsung son yıllarda sıklıkla Apple’ı sürekli kopyalama suçları ile suçluyor olsa da kendisinin reklam filmlerinin kopyalıyor olması evet, gerçekten oldukça ilginç.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Anakart Görseli Paylaşıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?