Samsung Galaxy Note 5, Galaxy S6 Edge+, Samsung Pay ve Gear S2’ye Genel Bakış

1
793
Yeni Apple serivis sisteminde değişikliğe gidiyor

Samsung büyük basın toplantısını bugün New York’ta yaptı ve iki yeni amiral gemisi akıllı telefonunu duyurdu. Doğrudan iPhone 6’ya rakip olarak Samsung Galaxy Note 5, Samsung Galaxy S6 Edge+ tanıtıldı. Samsung’un iki modeli de “büyük phablet boyutlu” 5.7 inç ekranları ile öne çıkıyor. Her iki cihazda 4 GB RAM, 16 megapiksel arka kamera ve 5 megapiksel ön kamera dahil olmak üzere 4K video kayıt yeteneğine sahip.

galaxy-s6-edge-ve-galaxy-note-5
Galaxy S6 Edge+ (Sol Taraftaki) – Galaxy Note 5 (Sağ Taraftaki)

Galaxy S6 Edge+ önceki kavisli ekran tasarımını koruyor. iPhone 6 5.5 inç ekrana sahip iken Samsung 5.1 inç ekran boyutunu 5.7 inçe çıkarttı. Galaxy S6 Edge+ genel anlamı ile tasarımsal olarak Galaxy S6 Edge’ye benziyor. Hafif tasarımsal değişiklikler mevcut, ön kamera ve sadece bir miktar RAM artışı söz konusu.

Diğer tanıtılan telefon Galaxy Note 5, Samsung’un daha çok kurumsal müşterileri için ve “eşsiz verimlilik araçları”na sahip bir akıllı telefon. Geleneksel stylus kalemi cihazın alt kısmında yer alıyor. Samsung Note serisini 2011 yılında başlatarak bu standarttaki cihazlara öncelik etti.

Samsung Galaxy S6 Edge+ için yayımlanan resmi tanıtım videosu;

https://www.youtube.com/watch?v=_Q-p-zkydLQ

Samsung her iki akıllı telefona BlackBerry gibi fiziksel klavye takılmasının önünü açmış durumda. 5.7 inç ekranlar için tasarlanan bu fiziksel klavye ekranın alt bölümünü kapsıyor ve dokunmatik cihazın bir fiziksel tuşlu bir akıllı telefona dönüşmesini sağlıyor. Bluetooth bağlantısına gerek kalmaksızın işlevini yerine getirebilen klavye kullanım amacı ile oldukça işlevsel. Samsung bu aksesuarı ve diğer aksesuarları için herhangi bir fiyat ve kesin çıkış tarihi belirtmedi.

galaxy-note-5-klavye

Akıllı telefonlara ek olarak gelen bir diğer Samsung’un kendi mobil ödeme servisi Samsung Pay.  Servis Kore’de 20 Ağustos’ta, Amerika’da ise 28 Eylül’de kullanıma sunulacak. Şirket Samsung Pay’i Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’ye sunmak için özel bir yazılım güncelleştirmesi sunacak. Servis Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note 5’de yüklü olarak gelecek.

İLGİLİ HABER:  İnstagram yorumları toplu olarak nasıl silinir?

Hizmetin Apple Pay’den en büyük farkı NFC destekli standart bir kredi kartı ve santrali ile çalışabiliyor olması. Apple’ın ödeme servisi Apple Pay gibi özel bir santral gereksinimi yok.

Samsung daha küçük ve yuvarlak yapısı ile özgün Gear S2 akıllı saatini de etkinlikte duyurdu. Apple’ın akıllı saati Apple Watch benzeri uygulama ve arayüz tasarımları ile gelen Gear S2’nin kısaca watchOS benzerliği dikkat çekici. Şirket yeni akıllı saati ile ilgili fazla detay vermedi.

gear-s2

Samsung Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+’ı genel olarak bugün Amerika’da ön tanıtım için müşterileri ile buluşturmaya başlayacak. Özellikle Galaxy S6 ya da Galaxy S6 Edge kullanıcıları bu ön tanıtımlara öncelikli olarak katılabilecekler. Samsung 25 Ağustos’ta cihazların satışına başlayacak.

1 YORUM

  1. Samsung ekran boyutunu 5.1’den 5.7’ye çıkarmış derken hata var. 5.1 inç S serisinin ekran boyutu. Note serisinde ekran boyutları 5.3, 5.5 ve 5.7 diye artarak gittikten sonra Note 3,4 ve son olarak 5’te sabit tutuldu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?