Note 7 serisinde yaşanan sorun sonrasında Samsung’un hem akıllı telefon üretimini durdurması hem de Note 7 serisini geri toplatması akıllı telefon devinin tarihine işlenen olaylardan biri oldu. Şimdiye kadar Samsung’un yaşadığı en büyük sorunlardan biri olarak gündeme gelen sorun sonrasında ise dünyaca ünlü teknoloji markası mevcut amiral gemisi modelleri olan Samsung Galaxy S7 serisine yönelmişti.

S7 serisine doğru bir yönelme gösteren markanın tüm bunlarla beraber hem yazılım hem de telefonlarda yer alan donanım serileri konusunda yenileme çalışmalara başladığını da söylemek gerekiyor. Bu noktada ilk olarak ise Samsung’un renk seçenekleri konusunda değişikliklere gideceği açıklanmıştı.

Mavi Sonrasında Şimdide Siyah Renk Seçeneği

Samsung Galaxy S7 serisinde renk değişiklikleri konusunda ise ilk olarak Samsung safir mavi rengi üzerinde bir çalışma yapacağını açıklamıştı. Safir mavi renginin tanıtılmasının hemen ardından telefonun bu renk seçeneğiyle satış rakamlarının da beklenen artışı gösterdiği ortaya çıktı. Mavi renk seçeneğiyle beraber çok daha fazla satış elde edeceği düşünülen S7 serisinin ilk yeni renk seçeneğinin ilgi görmesinden sonra Samsung’un bundan sonra yeni birçok renk seçenekleri de sunacağı belirtildi.

galaxy-s7-siyah

Yapılan açıklamadan sonra ise Samsung’un şimdi de tamamen siyah model olan S7 ile ilgili çalışmalara başladığı da belirtildi. Apple’ın iPhone serisinde kullandığı jet black seçeneğinden esinlenen Samsung’un bundan sonraki aşamasının tamamen siyah tema olması bekleniyor.

Siyah tema ile beraber beğenilen renk seçeneklerinden biri haline geleceği düşünülen Samsung’un yeni renk seçeneğinde tasarım konusunda nasıl değişiklikler yapacağı ise merak konusu oldu. Zira Apple’ın siyah modelinde yer alan parmak izi sorunları ve çizilme sorunları sonrasında Samsung’un benzeri sorunlar yaşamamak için siyah renk seçeneğinde de farklı teknolojiler kullanacağı düşünülüyor.

Bu sayede Apple’ın eleştiri almasına neden olan parmak izi ve çizilme sorunlarından da kurtulacağı düşünülen modelin yeni renk seçeneklerinin piyasaya çıkış tarihinin ne olacağı ise henüz belli olmadı. Samsung’un bu konuda da bir açıklama yapması bekleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?