Samsung Akıllı Telefonlarda Dosyalarınızı Herkesten Nasıl Gizlersiniz?

 

Üstün teknoloji devlerinden olan Samsung her geçen gün çağın gerekliliklerini yerine getiren ve teknolojiyi hep bir adım önden takip edebilen bir markadır. Bu markanın kullanıcıların hizmetine sunduğu ürünlerinden üstün memnuniyet garantili ürünleri ile teknoloji pazarında hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi olduğu aşikardır. Üretmiş olduğu teknolojiler ile kullanıcı odaklı düşünceyi aynı anda ürünlerinde buluşturan bu marka ile kullanıcıların, kullandıkları ürünlerin müdavimi olmayı ve uzun zaman bu ürünleri kullanabilmeleri amaçlanmış, güncellemeler ile de bu düşünce desteklenmiştir. İşte bu düşünceden hareketle, akıllı telefonlarında herkesin olmasını isteyebileceği bir özelliği konumlandırmışlardır.

 

Bu özellik,başkalarının görülmesini istemediği kişisel dosyaların akıllı telefonlarda gizlenebilmesi özelliğidir. Samsung akıllı cihazların özdeşleştiği Android işletim sistemleri ile, akıllı cihazlarımızda istediğimiz dosyaları gizlememiz mümkündür. Bu özelliği kullanabilmek için yeni bir uygulama satın almaya da ihtiyaç bulunmamaktadır. Android işletim sistemi ile çalışan tüm Samsung akıllı cihazlarda bu özellik ücretsiz bir ayar olarak konumlandırılmış bulunmaktadır.

 

Bu dosyaları gizlemek için ise akıllı telefonlarımızda bulunan ayarlar menüsüne giriş yapmamız, sonrasında gizlemek istediğimiz dosyayı seçtikten sonra üzerine uzunca bir süre dokunduktan sonra dosya seçeneklerinin açılmasını bekliyoruz. Açılan dosya seçeneklerinden de yeniden adlandır seçeneğini seçip dosya isimizin başına nokta ”.” koyuyoruz ve kaydediyoruz. Bu şekilde kaydettiğimiz dosya akıllı cihazlarımızda gizlenmiş konuma geçmektedir.

 

Gizlenen dosyalarımızı tekrardan görüntülemek istersek menü kısmından ayarlar seçeneğini tıkladıktan sonra ”gizli dosyaları göster” seçeneğini tıklamamız yeterli olmaktadır. Bu sayede gizlediğimiz dosyaları tekrardan görünür kılmanın yanında aynı işlemi tekrar etmemiz durumunda dosyalarımızı tekrardan gizli konuma almamız mümkündür.

 

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?