iOS 11 işletim sisteminin yayınlanmasının ardından eski sürümler için yolu sonu gözüktü. Resmi olarak iPhone 5 modellerinde kullanılacağı açıklanan iOS 10 işletim sistemi de eski işletim sistemlerinden biri olarak değerlendirilemeye başlandı. Fakat her ne kadar artık iOS 11 çıkmış olsa da iOS 10 için Jailbreak sürümlerinin gelmemesi aslında eski işletim sistemi kavramını da değiştirmeye başladı. Öyle ki çok uzun bir süredir yeni bir Jailbreak görmüyorduk. Şimdiye kadar. Dün yapılan açıklama sonrasında Saigon iOS 10.2.1 Jailbreak sürümünün çıkmasıyla beraber, Jailbreak orucu da bozulmuş oldu. Fakat yeni sürümün yayınlanmasının ardından soru işareti olarak kalan birçok nokta olduğunu da söylemek gerekiyor. Yüklenmeli mi? Çok mu geride kaldı? Bakalım.

Saigon iOS 10.2.1 Jailbreak Desteği Çok Önemsenmiyor

Öncelikle sürümden bahsetmek gerekiyor. iOS 10.2.1 sürümü çok eski bir sürüm olarak gösterilebilir. iOS 10.3.3 sürümünün bile bir hayli gerisinde kalan sürümün, kullanıcı sayıları bir hayli az. Ayrıca bu sürümde önemli güvenlik açıkları var. Ayrıca bu sürümde imzalarda çoktan kapandı. Yani geri dönüş imkanının da olmadığını görüyoruz. Tüm bunları üst üste koyduğumuz zaman Saigon iOS 10.2.1 Jailbreak sürümünün çok gecikmiş bir sürüm olarak kaldığını söylemek yanlış olmaz.

Saigon iOS 10.2.1 Jailbreak

Saigon iOS 10.2.1 Jailbreak Yüklenmeye Değer Mi?

Gelelim en çok merak edilen konuya. Saigon iOS 10.2.1 Jailbreak yüklemek gerçekten gerekli mi? İlk olarak sürümün çok arka planda kalması ve güvenlik açıklarının ciddi boyutlarda olması Saigon iOS 10.2.1 Jailbreak kullanımının mantıksız olduğunu gösteriyor. Bunun dışında Saigon sürümüne oldukça yabancıyız. Yalu ve Pangu gibi devlerin çekildiği pazarda Saigon iOS 10.2.1 Jailbreak sürümünü yüklemek pek de mantıklı olmayacaktır. Ayrıca imzaların kapalı olduğunu da bir kez daha ekleyelim.

İLGİLİ HABER:  Foxconn CEO’sunun Elindeki iPhone Bilmecesi Çözüldü

İlginizi Çekebilir: iOS 10.2.1 Jailbreak Sürümü Yayınlandı (Güncellendi)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?