Safari Kullanıcılarına Kötü Haber Spotify Desteği Bitti

0
66
Spotify

Apple kullanıcılarının en çok kullandığı internet tarayıcısı olarak bilinen Safari tarayıcı, yeni sürümlerden sonra bazı sistem değişiklikleriyle gündeme gelmeye başladı. Güncellemelerle sürekli yenilenen tarayıcı da yapılan sistemsel değişiklikler, hem tarayıcının performans iyileştirmeleri olarak gündeme geliyor hem de tarayıcıya yeni özellikler ekleniyor. Fakat bazen yapılan değişiklikler kullanıcılardan olumsuz eleştiriler alabiliyor. Son yaşanan gelişmede de kullanıcılardan eleştiri alan bir durum ortaya çıktı. Fakat bu kez Apple’ın bir suçu olmadığını belirtelim. Açıklanan yeni bilgiye göre Spotify, Safari tarayıcı desteğine son verdi. Artık Spotify tarayıcı üzerinden açılamayacak.

Spotify Kararının Perde Arkası

Safari tarayıcı üzerinden çalışan Spotify web çalar hizmeti artık çalışmıyor. Kararı açıklayan da doğrudan Spotify oldu. Spotify tarafından yapılan açıklama sonrasında, tarayıcı üzerinde artık hizmetin çalışmayacağı fakat diğer tarayıcılarda devam edeceği belirtildi. Safari üzerinde böyle bir eksiklik oluşmasının Apple’ın internet tarayıcısı yarışında geriye düşmesine neden olacağı düşünülmeye başlandı. Yaşanan tüm bu gelişmelerden sonra tabii ki bir de gerekçe açıklamasının yapıldığını gördük.

Spotify

Uygulamanın müşteri hizmetleri tarafından konu hakkında yapılan neden açıklaması sonrasında ise güvenli sorunları gösterildi. Tarayıcı üzerinde yaşanan güvenlik sorunları nedeniyle desteği kesildiği belirtildi. Söz konusu güvenlik sorununun neden kaynaklandığı konusunda iki ihtimal ortaya çıktı. İlk ihtimalde Spotify uygulamasının, Safari versiyonunda bir güvenlik açığı bulunma ihtimali öne çıkıyor.

İkinci ihtimal dahilinde ise tarayıcının eklenti bölümünde güvenlik sorunları yaşandığı, bu nedenle kullanımın durdurulduğu düşünülüyor. İki ihtimal içinde resmi bir açıklama gelmediğini belirtelim. Desteğin yeniden açılıp açılmayacağı konusunda ise Spotify açıklamalarını takip etmemiz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 10.3 Serisi Jailbreak Sürümü İçin Önemli Gelişme

İLGİLİ HABER:  Tim Cook Sosyal Medya ve Kodlama Dili Açıklamaları İle Gündem Oldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?