Bir çok oyuncu için Razer dendiğinde akan sular durur. Mekanik klavye sevenler için de BlackWidow serisinin yeri her zaman bir başka olmuştur.

Firmanın ürün ailesine son olarak kattığı BlackWidowsX Chroma’nın ise yerine geçtiği BlackWidow Chroma’ya göre ciddi farklılıkları var. öncelikle yine tam boy bir QWERTY klavye karşımızda ve sayısal tuş takımı yerini koruyor. Farkların ilki, Razer Green/Razer Orange tuşların yerine artık tamamen Razer Green’e geçilmiş olması. Razer Green tuşlar, normalde 50 milyon olan basış ömrünü 80 milyona yükseltiyor. Ayrıca hassasiyet olarak da daha ileri düzey bir deneyim sunuyor. Aydınlatmada da önemli yenilikler söz konusu. Normal şartlarda tuş bazlı aydınlatma yapan BlackWidow Chroma’dan farklı olarak klavye altındaki panel de aydınlatılıyor ve böylece özellikle gece bilgisayar başında olanları çok daha fazla etkileyecek bir görünüm ortaya çıkıyor.

Chroma özelliği ise bildiğiniz gibi renk ve bölgesel aydınlatma anlamında günümüzün en kapsamlı ayarlarını sunan bir teknoloji. Standart BlackWidow Chroma’ya göre dikkat çeken özellikler arasında kablonun artık teke indirgenmesi ve bu bağlamda ses ve USB çıkışlarının sunulmaması var. Ancak kablo yönünün dilediğiniz gibi ayarlanmasına olanak sağlanmış. Makro tuşların bulunmaması da birçok kullanıcı için ayırt edici bir nokta olacaktır. Bunun yerine dilediğiniz tuşa makro ataması yapabilirsiniz. Sağlamlık olarak da bu kez daha tatminkâr bir ürün elde edildiğinin altını çizmek gerekiyor. Askeri düzeydeki metal yüzey gerçekten de daha fazlasını aratmıyor. On tuşu algılayabilen anti-ghost özelliği. 1000 Hz raporlama ve 50G tuş hassasiyeti Razer BlackWidowsX Chroma’yı sınıfının en iyi klavyeleri arasında yerleştiriyor. Kablo ise yine fiber malzemeden bir örgüye sahip. Tavsiye edebileceğimiz en iyi mekanik klavyelerden birisi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?