iPhone 12 akıllı telefonları, Apple’ın geri dönüş modelleri olacak. Markanın amiral gemisi akıllı telefonlarında kullandığı yeni nesil tasarımın bu seride seviye atlaması bekleniyor. Bu modelle beraber telefonun ilk olarak çerçevesiz bir kasaya geçiş yaptığını göreceğiz. Çerçevesiz bir tasarım kullanılacak olan akıllı telefonlarda, kasa kısmında da geçmişe dönüş yapacağı söyleniyor. Bu yönde paylaşılan raporlar sonrasında ise telefonlar için yeni konsept videosu yayınlandı.

iPhone 12 Konsept Videosu

Bu kez hazırlanan konsept videosunun daha önce hazırlanan videolardan önemli bir farkı var. Daha önce de birçok tasarımcı tarafından hazırlanmış olan iPhone 12 konsept videosunu görmüştük ancak bu kez hazırlanan tasarım Ming Chi Kuo tarafından paylaşılan raporlara göre elde edilen tasarım oldu.

Ünlü isim tarafından paylaşılan tasarım raporlarına göre söz konusu akıllı telefonların yeni bir konsept videosunun paylaşıldığını görmekteyiz. Ming Chi Kuo tarafından paylaşılan raporlara göre hazırlanan tasarımda ise yine dikkat çeken detaylar belli. İlk olarak yeni akıllı telefonların ön kısmında tamamen çerçevesiz bir yapıya yer verildiği görülüyor.

Ekran kısmında tamamen çerçevesiz bir akıllı telefon olacak ve çentik alanı da kullanılmayacak. Ayrıca bu modelin ekranda parmak izi sensörü sunması da söz konusu olacak. Üst kısımda sadece çok ince bir ahize alanının yer alacağı ve bu alan içerisinde de bir kameranın bulunacağı görülüyor.

Ana model dışında iPhone 12 Pro modellerinde ise yine benzer bir tasarım kullanılacağını söyleyebiliriz. Yine söz konusu akıllı telefonlar tamamen çerçevesiz bir ekranla gelecek. Bunun dışında arka kapak kısmında ise kare kamera kendisini gösterecek.

iPhone 11 modellerinde yer alan kare kamera alanının içerisinde bu kez 4 adet kamera yer aldığını göreceğiz. Karenin içerisinde tam olarak düzenli bir şekilde yerleştirilecek olan kameraların tam orta kısmında ise bir flaş ışığı yer alacak.

Kasa kısmında da iPhone 4 ve iPhone 5 modellerinde sunulan köşeli tasarımların öne çıkacağı vurgulanan akıllı telefonlar, beklenen değişikliği sunmuş demek yanlış olmaz. Tabii ki iPhone 12 konsept videoda yer alan bu detayları ne derece yansıtacak zaman gösterecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?