Rapor: 3D sensörlü iPhone 8’ler Eylüle yetişmeyebilir

0
37
iphone-8
iPhone 8

Bu yılın en çok beklenen olayları arasında Apple’ın 3 yeni iPhone modeli çıkarması var. Bunlardan 2 tanesi iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a geliştirmeler olması ve 3. ise yeni bir OLED ekranlı,  form faktörlü iPhone’ların raflardaki yerini alması.

Apple çevrelerinden gelen son raporlar ise iPhone 8‘in diğer 2 modelden çok daha sonra çıkacağını gösteriyor. Öyle ki iPhone 8’ler Eylül ayına bile yetişmeyebilir.

Özellikle bugün, iGeneration’un yayınladığı rapora göre STMicroElectronics firması OLED ekranlı iPhone’lar için büyük değişiklik getiren, ön yüzdeki 3 boyutlu kamera sistemini yapacak.

 

iPhone 8, 3D kamera sistemi ile iPhone’un önündeki cisimlerin derinlik bilgisini de işleme kabiliyetine sahip olacak. Bu değişim uzmanlar tarafından iPhone 8 için atılabilecek önemli bir atılım olarak görülmekte.

Söz konusu raporda Apple’ın bu gelişme için 2017’nin ikinci yarısında yeterli bütçeyi ayırmadığı ve tedarikçi firmanın Eylül’den önce siparişleri teslim etmesinin çok zor olduğu da belirtildi.

 

Tüm bu bilgiler bir araya getirildiğince, iPhone 8’in Eylül ayına yetişmesinin çok zor olduğu ortaya çıkıyor. Geçe gün MacOtokara dergisinden de bu doğrultuda bir rapor gelmiş ve iPhone 7s modellerinin ve yeni iPhone modelinin ön görülen sürelerde hazır olamayacağı da ifade edilmişti.

iPhone 8 modellerinde OLED ekran geleceği bilgisi de her geçen gün netleşen bilgiler arasında. Apple’ın 2017 yılında 3 yeni cihazla kullanıcının karşısına çıkacağı;

iPhone 7s , iPhone 7s Plus ve iPhone 8 (Bu net değil) modellerinin hazırlık aşamasında olduğu netleşen bilgiler arasında sayılabilir.

Özellikle iPhone 8’de radikal tasarım değişikliklerinin olacağı, 5.8 inç OLED ekran olacağı, daha büyük pil, 3D kamera, kablosuz şarj imkanı, çerçevesiz ön panel de güçlü bilgiler arasında. Buna ek olarak da iPhone 7 serisinin alacağı 2 yeni güncelleme de oldukça güçlü iddialar arasında. Daha önce de  OLED ekranlı iPhone’ların 1000 dolardan yüksek bir fiyatla geleceği ve 64 GB – 256 GB kapasite seçenekleri de olacağı bilgileri paylaşılmıştı.

 

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?