Prisma ilk olarak ios işletim sistemi kullanan cihazlar için, kullanıcılarına açıldıktan kısa bir sonrada, android işletim sistemi olan cihazlara da kullanma hakkını getirmiş bir resim düzenleme programıdır. Progamı android kullanıcıları play store üzerinden ücretsiz bir şekilde yine, ios kullanıcıları ise app store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirerek kulla bilmektedirler. Sadece prisma uygulamasını indirip kurduktan sonra ek bir program ihtiyacı duymadan resimlerimizi, düzenleme işlemini kolaylıkla yapabiliriz.

prisma-ornek

 Prisma Nasıl Kullanılır?

Prisma oldukça kolay kullanım ara yüzüne sahiptir. Yapılması gerekenlerden öncelikli olanı , programı açarak bir resim çekmemiz gerekmektedir. Programın alt panelinde, işimize yaracak ayarlar butonları da bulunmaktadır, burada flash özelliğini açıp, kapatma, ön yada arka kamera geçiş düğmesi, ayrıca çekilen fotoğraflarda ki prisma yazısını kaldırabileceğimiz bir düğme daha bulunmaktadır. Sadece prisma uygulaması ile çektiğimiz fotoğraflar üzerinde düzenleme değil, telefonumuzun galerisinde yer alan fotoğraflar içinde düzenleme yapmamıza da imkân tanımakta ve bunun için ayrı bir düğme seçeneği de bulunmaktadır.

Programın özellikleri arasında düzenlemiş olduğumuz resimleri sosyal medya ortamlarında da paylaşmamız için gerekli olan özellikte bulunmakta ve bunları facebook, twitter ve whatsapp ta kolaylık paylaşmamıza yardımcı olmaktadır. Programda şuan için 36 ayrı uygulama imkânına sahip efektler bulunmaktadır. Düzenleme işlemi tamamlandıktan düzenlenmiş şekilde kaydedilmesi için kısa bir süre fotoğrafların işlenmesi için beklenmesi gerekmektedir. Efektler arasında, sanatsal düzenlemelere, renkse düzenlemelere ait efektler yer almaktadır. Prisma günümüzde binlerce kişi tarafından resim düzenlemelerinde kullanılan programlar arasında yer almaktadır. Ve oldukça popüler durumdadır. Çok fazla bilgi sahibi olmadan, birçok kişi tarafından kolaylıkla kullanılabilir bir moda programlanmıştır. Farklı programlar aramaktan vazgeçerek prisma programını diğer kullanıcılar gibi bizlerde rahatlıkla ücretsiz bir şekilde temin ederek kullanabiliriz.

İnstagramda Prisma ile düzenlenmiş resimlere göz atmak için tıklayın.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?