Prefabrik ev üreticisi WeberHaus Apple HomeKit ile anlaşma yolunda

0
16
Apple global garanti
Apple global garanti iptal ediildi

Alman menşeli prefabrik ev üreticisi WeberHaus bugün yaptığı açıklamada, Apple HomeKit uyumlu prefabrik evlerinin yakında satışına başlayabileceklerini duyurdu.

AppleHome Kit uzmanları ile görüşmeler yapan WeberHaus firması, anlaşma yapıldığında Avrupa’nın Apple HomeKit uyumlu ilk akıllı ev firması olacak. Bunun anlamı, Avrupada yeni ev almak isteyenler WeberHaus’dan ev aldıklarında akıllı aydınlatma, akıllı portlar gibi birçok özelliği iPhone, iPad ve Siri üzerinden kontrol edebilecekler.

Weberhaus Home Kit

Şirket yetkilisi Klaus-Dieter Schwendemann bu konudaki açıklaması şöyle:

“AppleHome Kit dünya genelinde ev üreticilerinin seçebileceği basit ve güvenli bir akıllı ev kontrol çözümü. Ev satın almak isteyenler için Apple ile birlikte akıllı çözümler getirmekten dolayı çok heyecanlıyız.”

WeberHouse HomeKit paketinde; alttan ısıtma sistemi kontrol, aydınlatma sistemi kontrol, akıllı prizler, valfler, hava kalitesi sensörleri, su akış valfleri gibi özellikler var.

Daha önce California merkezli KB firması da AppleHome Kit ile çalışacaklarını açıklamıştı. Apple HomeKit’in iOS 10 ile birlikte açıklanmasının ardından, Avrupalı ilk akıllı ev üreticisi, Prefabrik üreticisi WeberHouse oldu.

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?