Apple’ın Mart ayında düzenleyeceği tanıtıma çok kısa bir süre kaldı. Gelen bilgilere göre ay sonunda tanıtım yapılacak ve markanın yeni seri ürünleri ortaya çıkacak. Tanıtım sırasında ortaya çıkmasını beklediğimiz ürünlerden birisi de kulaklıklar olacak. Powerbeats 4 adıyla gelecek olan bir diğer seri kulaklığın özelliklerine ilişkin bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Son olarak bu serinin tasarımı ve teknik özelliklerine ilişkin önemli detaylar geldi.

Powerbeats 4 Tasarımı Nasıl Olacak?

Yeni kulaklık modelinde kullanılan olan tasarım, daha önce sızdırılan tasarımla hemen hemen benzer bir seviyede. Yeni kulaklık modelinde kabloların arka kısımdan uzandığını görüyoruz. Diğer modellerden farklı olarak kablonun arka kısımdan uzandığını ve biraz daha öne çıktığını görmek mümkün olacak. Yeni serinin tasarım kısmında sunacağı bu farklılıkların yanında renkler için de güncelleme söz konusu olacak.

Kırmızı, siyah ve beyaz renklerinin ana renkler olması söz konusu olacak. Bu renklerin dışında henüz ortaya çıkmayan özel renklerin de geleceği düşüncesi var.

Tasarım ve renkler kısmında paylaşılan tüm bu detayların dışında yeni serinin özelliklerine ilişkin de bazı bilgiler var. İddialara göre bu modelde başta pil kapasitesi değişecek. Diğer modellerde 13 saat pil ömrü sunulmuştu. Bu modelde pil ömrü biraz daha artış gösterecek. Beklentiler 15 saatte kadar pil ömrünün sunulacağı yönünde.

Powerbeats 4

Ayrıca hızlı şarj konusunda da bir güncelleme yapılması bekleniyor. Yeni serinin sadece 5 dakikalık şarj ile 60 dakikalık kullanım ömrü sunduğunu görmek mümkün olacak. Bu da demek oluyor ki pil konusunda daha iyi bir kulaklık sunulması sağlanacak.

Pil kapasitesinde ise herhangi bir değişikliğin olmayacağı bilgisi var. Yeni serinin daha uzun süre dayanmasını sağlayacak olan kulaklıkların içerisinde kullanılacak olan çipler olacak. Apple’ın diğer birçok ürününde yer verdiği H1 çiplerinin Powerbeats 4 kulaklıklarının içerisinde de yer alması bekleniyor. Yenilenmiş olan çipler sayesinde kulaklıkların pil dayanma süresinin artması bekleniyor. Ayrıca bu seride aktif gürültü engelleme teknolojisine de yer verilmesi söz konusu olacak.

İLGİLİ HABER:  Sonunda Gözüktü! İşte iPhone 12

Tanıtım tarihi konusunda hala net bilgilerimiz yok ancak Powerbeats 4 konusunda son detayımız fiyat kısmı olarak karşımıza çıkıyor. Mevcut seride 199 dolar seviyesinde bir satış fiyatı belirlenmişti. 199 dolar satış fiyatıyla beraber Powerbeats 3 satışlarının oldukça yüksek seyrettiğini görmüştük. Yeni modelde de fiyat kısmında önemli bir değişiklik olmayacak. Beklenti maksimum 250 dolar satış fiyatının belirleneceği yönünde.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?