Geçtiğimiz sene yayınlanan popüler kamera uygulaması Halide, kısa süre içerisinde tahmin edilen yerlere gelmeyi başardı. Sürekli indirme oranları artan uygulama, şimdi ise güncelleme dönemine girdi. iPhone akıllı telefonlarında fotoğraf çekerken, daha fazla kontrol sağlayan ve kamera modlarının tam manuel ayarlamalarla düzenlenmesini sağlayan uygulama, yeni yetenekler aldığı bir güncellemeyle tekrar gündeme geldi. Güncellemenin detaylarında ise yeni iPhone modellerini kullananları da memnun edecek noktaların olduğunu belirtip, güncellemenin detaylarına geçelim.

Halide Uygulamasına Güncelleme ile Gelen Yenilikler

Güncellemenin uygulamaya getirdiği en büyük yenilik, Portre efektli fotoğraflar özelliği. Arka plan bulanık efektli ve Portre modlu fotoğraflar oluşturmak için akıllı yüz algılama sistemiyle ilgi algılama sistemini kullanan uygulama, iPhone Portre modunu da geliştiriyor.

1.7 Halide sürümü

Uygulamanın güncellenmesiyle beraber Portre modu, derinlik efektleri kullanan bir fotoğraf çekerken fotoğraf makinelerinin 3B alanının bir taslağını göstermek için tasarlanmış “Depth Peaking” özelliğiyle birleştirilmiş durumda. Yani artık çok daha profesyonel çalışmalar yapmak mümkün.

iPhone X için Yenilikler Var!

Portre modu desteklerinin yanı sıra artık iPhone X akıllı telefonlarında yer alan TrueDepth kamerası içinde destek aldı. Hem TrueDepth hem de Depth Peaking özellikleri için ön kameranın desteği bulunuyor. Ayrıca uygulama, diğer görüntü düzenleyicilerine derinlik haritalarının yüklenmesine de izin vermeye başladı.

1.7 Halide sürümü olarak yayınlanan yeni sürüm, tüm bu özelliklerin ve iyileştirmelerin dışında, tasarım kısmında da yenilendi. Daha kullanışlı bir tasarıma kavuşan uygulama, fotoğrafları tek bir dokunuşla görüntüleme gibi önemli bir destek aldı. Çekim hızları artan, hızlı başlatma süreleri iyileştiren uygulamanın genel performans iyileştirmeleri almış olduğunu da ekleyelim.

Halide Camera
Halide Camera
Developer: Chroma Noir LLC
Price: 39,99 TL

Bakınız: iOS için Yeni Kamera Uygulaması Halide Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?