Pokemon Go Oyunu İndirme Rekorunu Kırdı

Sensor Tower isminde hizmet veren analiz şirketi dünya da en çok oynanılan Pokemon Go isimli oyunun 19 gün içerisinde toplamda 50 milyon adet kullanıcının indirdiğini açıkladı.

Şirketin yaptığı başka bir analizde açıkladığı rakamlara göre İOS ve Android işletim sistemlerini kullanan 75 milyon civarı  kullanıcının bu oyunu yüklediğini açıkladı. Milyonlarca kullanıcının oynadığı bu oyunun ülkemizde resmi olarak ne zaman oynanacağı henüz belli olmamasına rağmen gayri resmi yollardan Pokemon Go oyununu oynamaya başlayanlar oyunda yüksek skorlara ulaştılar bile.

Pokemon Go oyunu ABD Devleti’ nde kısa zaman içinde milyonlarca kullanıcı tarafından oynanan bu oyun dünyada şimdiye kadar oynanan oyunların listesinde ilk sırada yerini aldı. Dünyada en çok kullanılan Whatsapp, Facebook, Twitter, Snapchat ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarını sürekli kullanan kullanıcı sayılarını bile solda sıfır bırakan Pokemon Go isimli mobil oyuna ilk 10 gün içerisinde haddinden fazla hile, yama gibi mobil uygulamalarda play store ve app store de yerini aldı. Oyunda yapılan en büyük hile ise sahte GPS  aracılığı ile sahte konum bularak pokemonların çok fazla olduğu yerlere evde bilgisayar başından hile yapılarak ulaşılması. Niantic isimli mobil uygulama firması kullanıcıların hile kullandıklarını tespit ettikleri anda ilk olarak kullanıcı hesabını geçici olarak engelliyor. Eğer kullanıcı hile kullanmayı ısrarlı bir şekilde devam ettirir ise, kullanıcının hesabı  kalıcı olarak engelleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?