Pokemon Go oynayan kişiler oyunun şimdiden bağımlısı olmakla beraber çıkmış olduğu günden beridir oynamaya devam etmekte. Çıkmış olduğu ilk günden bu yana büyük başarılar elde eden oyun kendinden sonra gelecek oyunlar için de bir ilham kaynağı olmakta. Henüz ülkemizde resmi bir şekilde paylaşılmayan oyunu tüm kullanıcılar tam gelmesini bekliyor. Oyun dünyasının en başlarına adını kısa bir sürede yazdırmayı başaran bu oyunun hakkında her şeyi bu makalemizde anlatacağız.

Niantic adlı şirket tarafından geliştiren ve The Pokemon Company tarafından paylaşılan Pokemon Go oyunu Android ve İos platformlarında oynanılıyor. Nintendo bu oyunu için ayrıca oyunu oynayan kişilerin Pokemonları bulduklarında kaybetmemesi için giyilebilir bir ürün olan Pokemon Go Plus’ı çıkarmayı düşünüyor. Pokemon Go oynayan kişiler telefonları ile gerçek hayatta bulunan pokemonları bulabilir ve savaştırabilir. Yayınlanmış olan ülkelerinde ücretsiz oyun Türkiye’ye geldiğinde de ücretsiz olarak paylaşılacak.

Bir zamanlar oldukça popüler olan Pokemon karakterlerini içerisinde bulunduran oyun kişilerin oyunu açtığında orada bulunan Pokemonları bulmasına ve onları ellerinde bulunan Poke Topu ile vurarak elde etmesine yardımcı oluyor. Birçok özelliği bulunan bu oyunda hem Pokemonlarınızı daha da güçlü yapmak için geliştirebilir. Hem de yakınlarınızda bulunan Gym’leri ele geçirmek için savaş yapabilirsiniz. Pokemon Go henüz Türkiye’de yok ama kullanıcılar bir yolunu bularak bu oyunu oynayabilmekte.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?