Pokemon GO için Apple Watch Dönemi Bitiyor

0
173
Apple Watch

Ülkemizde doğrudan kullanımı olmasa da dolaylı yollardan oynanabilen Pokemon GO, şu sıralar güncellemeleriyle gündeme geliyor. Aslında oyunun eski popülerliği kalmadı ancak yayınlanan güncellemelerle beraber ilgi sabit tutulmaya çalışıyor.

Bu kez yapılacak güncelleme ise durumu biraz farklı bir şekilde değiştirecek gibi. Öyle ki bu kez yayınlanan güncellemeyle beraber oyunda sunulan Apple Watch desteğinin de kesildiği ortaya çıktı. Niantic tarafından yapılan açıklama sonrasında, Apple Watch için desteğin tamamen son bulacağını gördük.

Apple Watch Dönemi Sona Erdi

Aslında Apple Watch oyunda kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlıyordu. Direk olarak saat üzerinden oyunu açmak mümkün değildi ancak oyun ile saat arasında bağlantı kurulabiliyordu. Oyun ile saat arasında bağlantı kurulmasının ardından, bir yumurtayı çatlatmak ya da yeni bir Pokemon bulmak için saati kullanabiliyordunuz.

Yürüdüğünüz mesafe, oyun içerisinde de geçerli olan mesafe olarak karşımıza çıkıyordu. Bu konuda önemli güncellemeler yapan firma, saat desteğine tamamen son verdiğini de açıkladı.

Apple Watch

Niantic tarafından yapılan açıklamada, Adventure Sync özelliği ile Apple Watch desteğinin çakıştığı belirtildi. Kullanıcıların iki farklı cihazdan yararlanmasına gerek olmadığını ve bunun oyunun yapısını bozduğunu belirten yetkililer, yeni özellikle beraber saat desteğini de sonlandırmış oldu.

Kararın hemen uygulanmayacağını da ekleyelim. Apple Watch ile Pokemon Go oynayanlar için bir süre daha var. Firmanın açıklamasına göre desteğin sona ereceği güncelleme 1 Temmuz tarihinde yayınlanacak.

1 Temmuz 2019 tarihinden sonra, saat ile oyunun bağlantısı da tamamen kesilmiş olacak. Şimdilik destek devam ediyor. En azından bir geçiş sürecine yer verildiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

İLGİLİ HABER:  Geliştiriciler İçin WatchOS 2.0 Beta 4 Kullanıma Sunuldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?