Pokemon Go Hızlı Level Atlama

0
1662

Pokémon GO, hızlı bir şekilde iOS ve Android platformlarının en başarılı oyunu oldu. Çok fazla ülkede henüz resmi olarak yayınlanmasa da dünyanın her yerinde oynanan bu oyun, ülkemizde de geniş bir oyuncu kitlesine sahip.

Pokémon GO oyununda 2 temel hedef var: Pokémon yakala ve Kaarakterinin levelini geliştir.

Bu yazımızda, karakterinizin levelini nasıl hızlı geliştirebilirsiniz konusunu işleyeceğiz.

 

Hızlı level atlamak neden önemli?

Karakterinizin level atlamasının birçok faydası var. Bunlardan birkaçı;

 • Yeni itemleri açabilirsiniz. (unlock)
 • Yeni özellikleri açabilirsiniz. (ör. unlock gyms)
 • Pokémon’unuz için daha iyi dövüş gücü özellikleri aktif edebilirsiniz.(combat power – CP)
 • Daha yüksek seviyeli Pokémon bulabilir ve yakalayabilirsiniz.
 • daha birçok fayda……..

Level atlama, size ileriye gitmek için bir hedef veriyor. Level atlamak için XP (experience) toplamanız lazım. Bu, oyun içinde çeşitli aktiviteler yaptığınız zaman oluyor. Örneğin;

 

 • Pokemon yakalama
 • Pokémon geliştirme (evolving)
 • Gymlerde mücadele etme
 • PokéStopları ziyaret etme
 • Pokémon yumurtalarını büyütme
 • ve daha fazlası…

XP toplamak çok zor değil ama zaman alıyor. Hızlı level atlamak için bu zamanı daha aza indirmek için neler yapabiliriz buna bakalım.

1. PokéStop’ların sayısı: PokeStop’ların çok olduğu bir alanda oynamalısınız. Bu yerler genellikle kalabalık yerlerdir.  PokeStop’tan PokeStop’a gidin ve her ziyaretten 50XP kazanın. İdeal oyun yeri, içinde 5 PokeStop’tan fazlasını olduğu yerdir.

Pokestops-Lure-Pokemon-1

2. Pokémon’ların sayısı:  Elinizde aynısından olsun olmasın tüm Pokemonları yakalayın. Aynı pokemonların sayısı arttığında profesöre gönderip, şeker alacaksınız. Bunu da level atlamada ve pokemon geliştirmede kullanacaksınız.

3. Bol bol pokemon geliştirin:  Mümkün olduğu her zaman Pokemonlarınızı geliştirin. Her yaptığınız gelştirme 500 XP değerindedir. Daha önce geliştirilmemiş yeni pokemonlar ise 1000 XP değerinde. Bu iş için en iyisi Pingey’ler. Hem çok bulunuyorlar hem de daha az şekerle gelişiyorlar.

İLGİLİ HABER:  Amoled ekran, Süper Amoled ekran nedir?

Pokemon-GO-Evolve-2

4. Pokémon üretin: Bazen PokeStopları ziyaret ettiğinizde veya level atladığınızda yumurta bulacak ve toplayacaksınız. Yumurtalar Pokemon üretmek için lazım. Bunları kapsüllere koyun. Üzerinde yazan mesafeyi yürüdüğünüzde çatlamalarını ve kırılmalarısı sağlarsınız.Zaten PokeStop’lar arasında dolaşırken bu yumurtalar büyür ve biz ekstra XP kazanırız.

Breed-Pokémon-GO-3

5. Şanslı yumurtalar kullanın: Level atladığınızda(her 5 levelde 1) veya PokeStop’ları ziyaret ettiğinizde topladığınız itemlerden birisi de şanslı yumurta. Şanslı yumurta topladığınızda, 30 dk boyunca kazandığınız tecrübe(XP) ikiye katlanıyor. Eğer mümkünse, geliştirmelerinizi (evolutions), şanslı yumurta bulduğunuz zamana saklayın. Çünkü iki kat yumurta geliştirme puanı alırsınız. Pokemon yakalama XP’si de 2 katına çıkıyor bu süre içinde.

Pokémon-GO-Lucky-Eggs-and-Incense-4

6. Yem(lure) ve koku,(Incence) kullanın: PokeStoplara lure modül- yem yerleştirin. Bu şekilde çok daha fazla Pokemon yakalama şansına sahip olursunuz. Mümkün olan her zaman da koku kullanın. Bu itemler pokemonu size doğru çekecek. Onu tek seferde yakalayabileceksiniz. XP leriniz artacak.

7. Gymlerde kapışın: Gym’lerde savaşarak kazanırsanız, dövüşten de XP kazanırsınız. Zaman konusunda çok verimli bir yöntem değil ama XP kazanmanın ve level atlamanın en eğlenceli yolu.Eğer GYM‘i fethederseniz, her 20 saatte bir o GYM bölgesine uğrayarak 10 altın kazanmayı unutmayın.

Anlatacaklarımız bu kadar. Hile ile uzak mesafere gidiyorsanız, bunu önermiyoruz. Çok uzak mesafeler banlanmanıza neden olabiliyor. Bu şekilde çok banlanan var.

Yazı bitti. Artık sıra sizde. Sizin önerileriniz neler?

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?