Pokemon GO Hazırlıkları Tamam

90’lı yıllarda tüm Dünya’da her yaştan çocuğun ve gencin büyük bir hayranlıkla izlediği efsane çizgi film Pokemon’un mobil oyunu Pokemon GO’nun çıkış tarihi belli oldu.

Nintendo tarafından geliştirilen ve çizgi filmleri kadar oyunları da büyük ilgi gören Pokemon’nun yeni mobil oyunu Pokemon GO’nun hayranlarıyla ne zaman buluşacağı merak konusu olmuştu. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda ise Pokemon GO’nun temmuz ayı itibariyle sevenleriyle buluşacağı bildirildi.

Kısa bir süre sonra resmi olarak tanıtılıp kullanıcılara sunulması beklenen Pokemon GO’ya iOS ve Android platformları üzerinden ücretsiz ve oyun içi satın almalı bir şekilde ulaşılabilecek. Arttırılmış gerçekçilik adı verilen teknolojiden yararlanan Pokemon GO diğer mobil oyunlara oranla çok daha fazla gerçekçi bir oyun deneyimi sunacak. Ayrıca şimdiye kadar ki geliştirilen diğer Pokemon oyunlarına ve versiyonlarına göre oyun daha da geliştirilmiş durumda.

Temmuz ayında ücretli bir şekilde hayranlarıyla buluşacak olan mobil oyunun oynanabilmesi için özel bir cihaz gerekiyor. Bu cihazın kol saatine benzer bir cihaz olduğu ve bu cihazsız oyunun oynanmasının mümkün olmadığı bilgisi ise hayranları üzecek cinsten. Bunun nedeni ise ayrı bir şekilde satılacak olan bu cihazın satış fiyatının 35 Dolar olarak açıklanması oldu.

Pokemon GO resmi çıkış tarihinden önce Beta denemesi kapsamında Japonya, Yeni Zelanda ve Avustralya  gibi ülkelerde kullanımda. Beta sürecinin bitmesinin ardından tüm kullanıcılara açılacak olan oyun, Pokemon severlerin beğenisine sunulacak.

3 YORUMLAR

  1. Abi neden yalan yanlış bilgi veriyor millete oyun ücretsiz olacak oyun içi alım var sadece her oyunda olduğu gibi oyun temmuz ayında değil bileklik temmuz ayında çıkacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?