Pokemon Go App Store’da Yeniden Lider Oldu

2
113
Pokemon Go

Artırılmış gerçeklik oyunları içerisinde en başarılı olan yayınlandığı andan itibaren Pokemon Go oldu. Yayınlandığı anlarda hem Pokemon çizgi filmlerinden elde edilen kitle hem de oyunun artırılmış gerçeklik yönü bir anda serinin büyük oranda ilgi toplamasını sağladı. Yayınlandığı andan itibaren tüm bu özellikleri ile beraber en çok oynanan oyun olsa da bir süre sonra oyunun sıkıcı bir yapıya dönüşmesi popülaritesinin kaybedilmesine neden oldu. Yavaş yavaş oyuncu kitlesini kaybeden seri hızla bir düşüş yaşamıştı.

Uygulama Mağazalarında Pokemon Go Düşüşe Geçti

Tüm bunlarla beraber Pokemon Go uygulama mağazalarında da ciddi oranda düşüşler yaşamaya başladı. İlk olarak App Store üzerinden indirme rekoru kırmış olsa da kısa sürede arka sıralara düşmeye başlayan oyunun geçtiğimiz günlerde oldukça büyük bir güncellemesi yayınlandı.

Pokemon Go

Pokemon Go için yayınlanan büyük güncelleme ile beraber oyuna hem yeni Pokemon Go karakterleri eklendi hem de oyun içerisinde rakibe karşı mücadele, hızlı Pokemon geliştirme gibi yeni özellikler getirilmişti.

Tüm bu yeni özellikler ve 80’in üzerine yeni Pokemon Go karakteri sonrasında oyun bir kez daha yükseliş içerisine girmeye başladı. Apple’ın uygulama mağazasından güncelleme sonrasında defalarca indirme almaya başlayan oyun kısa süre sonra kaybettiği yeri de geri kazandı. Yeniden yaşanan yükseliş ile beraber Pokemon Go bir kez daha rekor kırdı.

Pokemon Go Yeniden İlk Sırada

Yayınlanan yeni güncelleme sonrasında artan indirme oranları ile beraber bir kez daha Pokemon Go App Store üzerinden en çok indirilen oyun olmayı başardı. Uygulama mağazası üzerinden en çok indirilen oyun olması ile beraber yeniden yükselişe geçtiği de kesinleşmiş olan oyunun tekrar bir düşüş yaşayıp yaşamayacağı ise merak konusu oldu.

Bir nebze olsun değişen oyun yapısı Pokemon Go serisinin de yaşanan düşüşün önüne geçer mi bilinmez ama oyunun şu an için uygulama mağazasında en çok indirilen seri olması uzun bir aradan sonra oyunun tekrar gündeme gelmesini sağlamış durumda. Bakalım bu kez Pokemon Go oyunu ne kadar süre popülaritesini koruyabilecek? Nintendo yeni güncellemeler verecek mi?

İLGİLİ HABER:  Pokemon Go oyununda 'GPS Bulunamadı' hatası nasıl düzeltilir?

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?