PlayStation 4 Pro

Sony’nin oyun konsolu teknolojisi video oyun alanında en çok beğenilen ve en çok ilgi gören teknolojilerden birisi olarak biliniyor. Son olarak yeni nesil konsollar olarak gösterilen PlayStation 4 serisi konsolları ile bu alanda yerini alan marka yeni seri ile beraber büyük oranda da beğeni toplamıştı. PlayStation serisinin en başarılı olan PlayStation 4 serisinin bu kadar çok beğenilmesiyle beraber Sony, güçlendirilmiş PlayStation 4 Pro versiyonunu da tanıtmıştı.

Eski seriye göre gerek teknik gerekse de donanım açısından çok daha başarılı olduğunu belirtilen model PlayStation 4 Pro serisinin piyasaya çıkmasıyla beraber ise en çok merak edilen konu PlayStation 4 Oyunları ile yeni oyun konsolunun uyumlu olup olmayacağı oldu. Hemen belirtelim PlayStation 4 Pro üzerinde eski konsolda yer alan oyunları oynamanız mümkün. Peki, PlayStation 4 Oyunları nasıl PlayStation 4 Pro serisine aktarılır?

PlayStation 4 Pro İçerisine Oyun Aktarımı Yapma

PlayStation 4 Pro Ethernet Bağlantısıyla Oyunları Aktarma

Oyun aktarımı için Sony kullanıcıların uzun süreler boyunca uğraşmasını engellemek ve tek tek oyunları yeniden indirme gibi bir sorun ile karşı karşıya kalınmaması için kullanıcılara Ethernet bağlantısı imkanı sunuyor. Ethernet bağlantısı ile çok kolay bir şekilde tüm PlayStation 4 Oyunlarını yeni konsolunuz PlayStation 4 Pro içine aktarım yapabiliyorsunuz. Ethernet bağlantısını nasıl yapacağımıza bakalım.

sony-playstation-4-pro
PlayStation 4 Pro
  • İlk olarak PS4 İle PS4 Pro arasında bir bağlantı kurmanız gerekiyor. Bir Ethernet kablosu yardımıyla kuracağınız bu bağlantı sırasında her iki cihazında açık konumda olduğunu ve aynı ağa bağlı olduğunu da kontrol edin.
  • Daha sonra PlayStation 4 Pro üzerinden “ayarlar” sekmesine girmeniz gerekiyor. Buradan “sistem” kısmına girmeniz gerekiyor.
  • Daha sonra “Verileri diğer PS4 sistemine aktar” seçeneğini kullanmanız gerekiyor.
  • Şimdi konsol sizi yönlendirmeye başlayacak. İlk olarak diğer PS4 konsolunuzun açık olduğundan emin olmanız isteniyor. Ardından ileri seçeneğine bastıktan sonra diğer PS4 cihazınız üzerinden güvenlik için bir saniye “güç düğmesine” basmanız istenecek. Güç düğmesine bastıktan sonra ise Lan kablo bağlantısının doğru bir şekilde gerçekleştirildiğini kontrol etmeniz istenecektir.
  • Son olarak aktarma başlatmadan önce PlayStation 4 Pro cihazının ana cihaz olarak belirlemek isteyip istemediğiniz soruluyor. Bu aşamayı da geçtikten sonra cihaz üzerinden oyun aktarımına başlanıyor.

NOT: Her iki cihazında aynı ağ üzerinde olduğundan mutlaka emin olun. Aksi halde bağlantı sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?