Bildiğiniz gibi şu sıralar beta sürümde olsa dahi iOS 10 kilit ekranı hepimizin gönlünü fethetti. Yavaş yavaş ise bu kilit ekranını kullanabilmenizi sağlayan uygulamalar, tweakler ve eklentiler gelmeye başladı. Tabi bu süreçte zaten hali hazırda bir asistan kullananlar kararsız kalabilirler. Örneğin şu sıralar en çok kullanılan personal assistant uygulaması iOS için IntelliScreenX olarak gösteriliyor. Fakat şöyle bir problem var ki henüz iOS 9.3.3 için yeni versiyonu güncellenmedi. Bu yüzdendir ki Personal Assistant uygulaması ile kilit ekranını özelleştirerek istediğimiz kıstaslara getirebiliriz.

Şunu söylemeliyiz ki fazlasıyla kullanışlı bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Önceliğin tek bir noktaya verilmediği, yalnızca özelleştirme konusunda üstün bir performans sağladığı görülüyor. Kilit ekranı ile başlayan özelleştirmeler ciddi anlamda saat, takvim ve hava durumu gibi sabit detayları eklememizi sağlayabiliyorken ekstra detaylarda sunuyor. Örneğin sık kullandığınız bir uygulama varsa bunları kilit ekranına koyup, doğrudan buradan ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Bu uygulamalar arasına Facebook ya da Twitter gibi ana uygulamalar da dahil. Herhangi bir kısıtlaması bulunmuyor.

Personal-Assistant-ile-Kilit-Ekrani-Nasil-OzellestirilirHangi bildirimlerin Personal Assistant ile görüneceğini seçebildiğinizi söylemek istiyoruz. Bu bildirim kirliliği kadar neyin sizin için öncelikli olduğunu özelleştirme anlamına da geliyor. Üstelik Spotlight açısından da hem sol taraf hem de üst kısma özelleştirme detayları eklenmiş. Her anlamda kullanımınızı kolaylaştırma amacını güden bir Tweak.

Şu sıralar herkesin kullanmakta olduğu ve popülaritesi en yüksek asistan olarak lanse edilen IntelliScreenX’i geçmeye hazırlanan bu yeni Tweak yurt dışında da ülkemizde de fazlasıyla tercih sebebi oluyor. Genellikle de herkesin ulaşabileceği bir fiyata sunulması memnun bırakıyor. Personal Assistant Tweak fiyatı bu aralar değişmezken 4.99 $ olarak karşımıza çıkıyor. Elbette bunu daha ucuza ya da farklı mecralardan ücretsiz olarak temin etmek mümkün. Sürüm farklarına ve kullanım özgürlüğüne bağlı değişikliklerle elde edebilirsiniz. Ancak AppStore üzerinden 4.99 $ karşılığında full sürüm olarak Personal Assistant Tweak almanızı tavsiye etmeden geçmeyelim.

Böylece hem iOS 10 görünümü hem de özelleştirmelerle kendinize has bir cihaz yaratmak mümkün olacaktır. Hemen aşağıda bir tanıtım videosu sizlerle buluşuyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?