PC Oyunları iPhone veya iPad’de Nasıl Oynanır?

 

Sony’nin Remote Play uygulaması ile PlayStation oyunlarınızı Android işletim sistemi ile çalışan cihazlarda Xbox One konsolunuzda oynamanız mümkündür. İOS işletim cihazlarınızda oynamak mümkün mü? Apple Store yayınlanan Moonlight Game Streaming uygulaması ile oyunları oynamanız mümkündür.

 

Apple Store’ da üzerinden birçok ücretsiz veya ücretli oyun bulunur. PC oyunları kalitesinde olmadıklarından ve hiçbir zaman olmayacaklarından dolayı PC oyunlarını televizyona yansıtarak oynamak daha çok zevklidir. Artık bu uygulama Moonlight Game Streaming ile PC’nizdeki oyunlarınızı İpad İphone’nize yansıtmanız başka bir odadan oynamanız mümkündür.

 

Açık kaynak kodlu uygulama olan Moonlight Sony Remote Play ve Xbox One Game Streaming mantığı gibi çalışmaktadır. İnternet bağlantısı ile cihazlar arasında oyun akışı sağlanmaktadır. Uygulamayı ücretsiz olarak indirmek ve kullanmak mümkündür. PC bulunan bütün oyunları İOS cihazlarınızda oynamanız mümkündür. PC ile mobil arasında akışı sağlamak ve güçlü bir internet bağlantısı olması yeterli olacaktır.

 

PC’nizdeki oyunları İphone veya İpad’nizde yansıtıp oynamak için öncelikle PC’nizde NVIDIA GeForce Experience yazılımı olmalı veya güncellenmiş olmalıdır. Eşleştirme işlemi yapmalısınız. Sonrasında PC listenizde bulunan oyunları seçerek mobilden PC oyunu oynama keyfi sürmeniz mümkün olur. İnternet bağlantınız bir anda düşük ise uygulamanın ayarlar bölümümden bit hızı, kare hızı, çözünürlük değerlerini ayarlayarak daha iyi performans ile oyun oynamanız mümkündür. Zevkli dakikalar PC oyunlarını İOS cihazlarınızda oynarken yaşanır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?