IOS 9.3.2 VE IOS 9.3.3 JAİLBREAK YAYINLANDI   GÜNCELLEME: 24/07/2016

Sonunda iOS 9.3.2 jailbreak ve iOS 9.3.3 jailbreak yayınlandı. Haftalardır bu müjdeli haberi bekliyorduk sonunda oldu.  iOS 9.3.2 ve iOS 9.3.3 jailbreak iPhone, iPod ve iTouch için PANGU tarafından yayınlandı.

Geçtiğimiz hafta Apple iOS 9.3.3 kararlı sürümünü yayınlamıştı. Dediğimiz gibi, jailbreak yapılması için tüm şartlar gerçekleşmiş oldu.  Şu an içi sadece 64 bit cihazlarda jailbreak çalışıyor.

 iOS 9.3.2 ve iOS 9.3.3 jailbreak şu modellerde yapılabiliyor:

iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve son olarak da iPhone SE

iPad Air, iPAd Mini ve iPad Pro

iPod Touch 6G

Jailbreak yazılımı henüz Mac için yayınlanmadı. Windows işletim sistemlerinde kullanılabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde iOS 10 Beta sürümüne geçen birçok Apple kullanıcısı oldu. Bu arkadaşlar İOS 9.3.2 veya iOS 9.3.3 jailbreak kullanmak için sürüm geri yükleme yapmalılar.

iOS 9.3.3 Jailbreak aracını indirmek için tıklayın

  • 9.2 , 9.2.1, 9.3.1, 9.3.2 jailbreak ve iOS 9.3.3 jailbreak nasıl yapılır? Videolu Anlatım için Tıklayın.

Genel kullanıma açık jailbreak yayınlanmayalı uzun bir zaman oldu. Hatta jailbreak’in ölüp ölmediğine dair haberler yapıldı.

 

Şangay’da yapılan Mobil Güvenlik Konferansı (MOSEC) jailbreak’in henüz ölmediğine dair kanıtlar sundu. MOSEC, son yılların en hızlı Jailbreak yayıncısı olan Pangu’nun desteğiyle yapıldı. Çin hacker takımı Pangu,  son çıkan iOS işletim sistemi olan iOS 10 üzerine Cydia’yı çalıştırarak, jailbreak’in halen yapılabildiğini gösterdi.

Bununla birlikte iOS 9.3.2 kullanıcıları halen jailbreak bekliyor. Burada sizin için güzel bir haberimiz var. Pangu takımının, iOS 9.3.2 jailbreak’in yakında yayınlanacağını söylediği duyuruldu.

Aşağıdaki tweet Pangu takımını bir üyesine ait.

tweet

 

Yukarıdaki tweetde; Pangu tarafından, son iOS versiyonu olan iOS 9.3.2 ‘nin gizlilik problemleri hakkında bir deneme daha gösterildiğini söylüyor.

iOS 9.3.2 jailbreak için bekleyişler yakında son bulur diye umuyoruz.

 

17 YORUMLAR

  1. Beyler cydia saurik den para ile cydia alabilir miyim ? Eğer 9.3.2 jailbreak yaptılar ise ??? Videoda gordum eleman 9.3.2 kullanıyor ve cydia var repo falan ekleniyor 🙂 var mı böle imkan ??

  2. aynı kişi sonrasında bir tweet daha attı. jb ile ilgili bir bilgisinin olmadığına dair. eksik bilgi olmasın. herkes yakında bir jb bekliyor ama yine de çok umutlu olmamak lazım.

  3. kardeşim adamlar bizim için uğraşıyor. 9.3.3 final çıksın sonra yayınlayacaklar. yoksa appleda pusuda jailbreak yayınlansa da 9.3.3’te açığı kapatsak diye. sabredin mesela ben o fıstık gibi görünen kullanmaya alıştığım ios 10’dan geri döneceğim jailbreak gelince.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?