PanGu iOS 9.3.1 Jailbreak Aracını Tanıttı

18
394

Uzun bir süredir beklenilen iOS 9.3.1 ve iOS 9.3 sürümleri için Jailbreak aracını PanGu ekibi bir süredir geliştiriyordu, geçtiğimiz hafta YouTube’da yayınlanan bir videoda da PanGu’nun geliştirdiği iOS 9.3 Jailbreak aracı görüldü. YouTube’da Pangu Prereleases isimli kanalın yayınladığı videoda, iOS 9.3.1 sürümünü kullanan bir iPhone 6S modeli başarılı bir şekilde Jailbreak yapılıyor.

PanGu ekibinin geliştirdiği bu Jailbreak aracı iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 sürümleri için çalışabiliyor ve aynı zamanda iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s, iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPod touch 6G modellerinde işe yarıyor.

Yayınlanan videoda bu Jailbreak aracının henüz Beta aşamasında olduğu iddia ediliyor. Beta testlerinden sonra ise tam anlamıyla çalışan bir Jailbreak aracı olarak yayınlanacak. İşte YouTube’da geçtiğimiz hafta yayınlanan o video;

İnternette yapacağınız araştırmalarda, bazı sitelerde Jailbreak araçlarının ücret karşılığında satıldığına dair haberler görebilirsiniz, ancak bu gibi bilgilere kesinlikle inanmayın. PanGu ya da TaiG ekibi hangisi olursa olsun çıkardıkları Jailbreak araçlarını ücretsiz olarak dağıtıyorlar.

PanGu Jailbreak Aracının Tam Sürümünü Ne Zaman Dağıtacak ?

Nisan ayı içinde iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 sürümleri için Jailbreak aracının dağıtılmasını bekliyoruz. Tabi ki Jailbreak aracı yayınlanmadan daha önce Apple, iOS 9.3.2 sürümünün dağıtımına başlayabilir. Bu konuda size verebileceğimiz tavsiye acele etmemeniz yönünde.

Çünkü iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 sürümleri için geliştirilen Jailbreak araçları için henüz son aşamaya gelinmişken, yeni bir iOS sürümüne geçmenizle bir sonraki Jailbreak aracını beklemeniz gerekebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için, ciddi güvenlik açıklarını kapatmayacak iOS güncellemelerini yüklememenizi tavsiye ederiz.

Jailbreak dünyasında yaşanan tüm gelişmeleri sizler için bir araya getirerek aktarmaya çalışıyoruz. iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak işlemi için bizimle paylaşmak istediklerinizi bu sayfanın altına yorum göndererek bildirebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3.3 ve iOS 9.3.2 ile iOS 9.3.1 Jailbreak Aracı Yeni Video

18 YORUMLAR

  1. 9.3.1 için geliştiriliyor, fakat ben 9.2.1 de kaldım, 9.3.1′ egüncellesemmi acaba telefonu? yoksa 9.2.1 içinde geçerli olacakmı bu son çıkacak olan jb?

  2. Abi inanmayın bunlar tamamen yalan şeyler. pangu8.com sitesi panguya ait bir site değil. Fark ederseniz indirme linki bile yok sitede. Ayrıca bunun yalan olduğunu kanıtlayan şey ise videoda dikkat ederseniz program %55 kısmında telefonun kilidini açın ve uçak moduna tekrar alın diyor. Ancak kişi hiç birşey yapmıyor ve program jailbreaklemeye devam ediyor. İNANMAYIN!!!

  3. Yüksek ihtimalle adamın telefonu 9.1 ve altı falandır. Bazı Spoof programları (Cydia’dan indirilebilir.) sayesinde ios sürümünü ayarlardaki görünümünü değiştirebilirsin. Ayrıca Cydia’nın önceden olmayıp sonradan olması da şuna bağlı: Program yüksek ihtimalle ssh bağlantısı içeriyor olmalı. Adam önceden ssh şeyini kurmuş (Gene Cydia’da var.) Sonra cydia installer’ı silmiş. Ondan sonra program ssh bağlantısı ile jailbreakli telefona sadece Cydia’yı tekrar kurmuştur. O yüzden ilk Cydia’yı açışta Preparing File System yazmıştır. Tüm bu yalanın tek açıklaması budur.

  4. Bir ayrıntı daha var pangu8.com/931.html sayfasının hiçbir başlığında “iOS 9.3.1 full functions jailbreak” yazısı yoktur. Videoyu çeken vatandaş sahteliği sevdiği için siteyi kendi bilgisayarında biraz mıncıklamış (değiştirmiş).

  5. Bu yorumlarımdan sonra bu aracın sahte olmadığını düşünenler olursa, sahte bahanelerini “Yorumu Cevapla” kısmından yazabilirler.

  6. Bir ayrıntı daha yakaladım (Yohhamına 😀 [Admin burayı silin :D]) sitenin en alt kısmında “Copyright (c) 2016 Pangu8.com. All trademarks are the property of the respective owners. Pangu8.com is not affiliated with the trademark owners” yazıyor çevirisi de “Tüm ticari markalar ilgili sahiplerine AİTTİR. Pangu8.com’un marka sahipleri ile BAĞLANTISI YOKTUR.” (Tam anlamadım ama “GERÇEK Pangu ile alakamız yoktur.” diyor sanki.) Hatalıysam lütfen yorum yazın. (Jailbreak en fazla uğraştığım şey olduğu için ayrıntılara önem veriyorum.)

  7. Yazmaktan sıkılmıyorum biraz daha yazıyım :D. Gerçek Pangu jailbreak programında İnstalling jailbreak app kısmına gelindiğinde telefonda pangu uygulaması oluşur ve telefon otomatik olarak 2. sayfaya gider. Ama burda hiç birşey olmuyor. Fake, Sahte, Fälschung daha hangi dilde yazıyım 😀

  8. Son bir ayrıntı daha: Sahte Jailbreak uygulamasının yazı fontu Orjinal Pangu Jailbreak’in yazı fontuyla uyuşmuyor bile. Bana göre adamlar her yeni sürüme jailbreak çıktığında yazı fontunu değiştirmezler herhalde. Sahteciler fontu bile tutturamamışlar. en.pangu.io sitesinden bir tane jailbreak aracı indirin. Ve videodakiyle aradaki farkı inceleyin.

  9. Ben şuna inaniyorum jb olayi tamamen apple firmadiyla alakali suanda ios 9.2.1ve9.3.xx surumleri cydia ile tam uyumlu deyil o yuzden de stabil calismadigi icin jb piyasaya sunmuyorlar deyil sunamiyorlar yani hersey yine apple ye bagli adamlar tm deyince jb cikar demezlerise daha cooook bekleriz apple firmasida biliyor ki jb olmassa cogu apple kulanicisi android de gececek bu tamamen benim dusuncem

  10. 6 yıllık iphone kullanıcısıyım ve ilk defa korkularımı yenip telefonuma jb yapmaya karar vermiştim ki, bütün hevesim kursağımda kaldı, cihazım 9.2.1. Yazık oldu bana ?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?