Oyunlara Özel Apple AR Başlık Geliştiriliyor

0
26
Apple AR

Apple artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik için iki iddia ile anılıyor. İlk iddia bizimde çıkan özelliklerine göre incelemesine yer verdiğimiz Apple VR Glass akıllı gözlükleri. Sanal gerçeklik özelliği de olacak ama asıl amacı akıllı gözlük olacak olan bu cihazı bir kenara çıkaralım. Diğer ürün Apple AR başlık.

Biz Apple AR başlık hakkında kaç senedir konuşuyoruz tam hatırlamıyorum. Bunun için ilk paylaşımı 2017 yılında yapmış olabiliriz. 3 yıl geçti ama her sene şu özelliği bu özelliği olacak denen başlık nerede?

Bunu ben de tam olarak bilmiyorum ama halan patentler alınmaya devam ediyor. Bu haberi sizle paylaşıp paylaşmamak arasında kararsız kaldım ama her zaman akıllı telefon haberi paylaşacak halimiz yok. Bu sefer Apple AR başlık için yeni alınan patent ve son iddiaları bir araya getirdim.

Bakın: Apple Glass Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

Apple AR Başlık Oyun Odaklı Bir Başlık Olabilir?

Apple’ın yeni ürününün odaklanacağı noktanın bu kez oyunlar olacağı iddiası var. Artırılmış gerçeklikle beraber sanal gerçekliği de bir arada toplayacak olan yeni teknoloji, oyunlar için kullanılacak.

Oculus gözlükler aklınıza geldi hissediyorum. 🙂 Benzer yapıda bir başlık sunulacak. Apple Glass akıllı gözlükten farklı olarak tek bir amaç için kullanılacak başlık, kendine has bir uygulama mağazasına sahip olacak.

Belki Apple Arcade uygulama mağazasının özel bir versiyonu belki de App Store uygulama mağazasının özel bir versiyonu gelecek. Bu özel uygulama mağazası içerisinde başlık ile tam uyumlu çalışacak oyunlar yer alacak.

Apple AR

Artırılmış gerçeklikle sanal gerçekliğin nasıl kullanılacağı ve oyunlardaki rolünün ne olacağı ise önemli. Belki benzerine az rastlanır bir mobil oyun aksesuarı satışa çıkarılabilir. Patent görsellerinde başlığın kod numarası N301 olarak isimlendirilmiş ve hazırlıkların yapıldığı söylenmekte.

İLGİLİ HABER:  Yeni iPad Mini için Tasarım Görselleri Geldi

Farklı bir sürpriz daha keşfettik. Aynı kod numarası sayfalarında N421 nolu bir cihaz daha var. Biri artırılmış gerçeklik başlığı anladık ama bu ikinci ürün ne? Cevabı var merak etmeyin. İkinci ürün daha önce özelliklerini paylaştığımız Apple Glass gözlükten başkası değil. Akıllı bir gözlük.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?