Son dönemde geliştirilen akıllı telefonlar ile ilgili sürekli olarak arıza haberleri gelmeye başladı. Her ne kadar bu alanda birçok markanın akıllı telefonun da benzer sorunlar yaşansa da yaşanan sorun en çok Samsung ile gündeme gelmeye başladı. Samsung tarafından piyasaya sürülen ve akıllı telefon alanında en başarılı modellerden biri olarak gösterilen Note 7 serisi akıllı telefonlarda yaşanan sorun Samsung’un üretimi durdurması ve satılan telefonları geri toplamasıyla sonuçlanmıştı. Telefonların yanmasına neden olan arıza nedeniyle Samsung telefonların satışı durdurulmuşken benzer haberler başka markalardan da gelmeye başladı.

Bu noktada son olarak ise daha çok Apple’ın konu hakkında gündeme gelmeye başladığını da söylemek gerek. Yeni seri akıllı telefonu iPhone 7 ile beraber tıpkı Samsung telefonlarda olduğu gibi yanma haberleri ile gündeme gelen markanın bu sorunu tüm telefonlar için geçerli olmasa da bazı müşterilerden yanma haberleri gelmeye devam ediyor.

Son olarak Çin’de bir kullanıcı tarafından yayınlanan görüntülerde iPhone 7 telefonunun yandığı ve kullanıcının suratında patladığı iddia edilmişti. Konu hakkında Apple bir açıklama yapmasa da Apple’ın inceleme başlattığı da belirtilmişti. Haberin yayılmasının ardından çok süre geçmeden Apple’ın iPhone 7 serisiyle ilgili bir haber daha geldi.

Bu kez bir kullanıcının arabasının içerisinde bıraktığı iPhone 7 akıllı telefonu alev aldı. Kendi kendisine yanan akıllı telefon hem arabayı hem de kullanıcının kıyafetlerini yaktı. Arabanın içerisinde doğrudan güneş ışığına maruz kaldığı gerekçesi ile yandığı belirtilse de Mat Jones isimli kullanıcının ifadesine göre telefonun üzerinde kıyafetler olduğu için telefon doğrudan güneş ışığına maruz kalmadı. Konu hakkında Apple tarafından bir açıklama gelecek mi bilinmez ama son dönemde akıllı telefonların ardı ardına yanma haberleri ile gündeme gelmesi akıllı telefon kullanıcılarının kafalarını karıştırmaya da başladı.

Sadece Samsung değil bunun dışında Apple ve benzer ünlü birçok markanın telefonlarının da yanma sorunları ile gündeme gelmeye başlaması bundan sonraki serilerden bu tarz sorunlara nasıl çözümler bulunacağının da merak edilmesine neden olmaya başladı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?