Geliştiriciler için OS X El Capitan Beta 7 ve Halka Açık Beta Programı için Beta 5 Yayımlandı

0
544
Yeni Apple serivis sisteminde değişikliğe gidiyor

Apple dün, iki hafta sonra test amaçlı geliştiriciler için OS X 10.11 El Capitan’ın 7. beta sürümünü yayımladı. El Capitan’ın 2015 Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC) kapsamında tanıtılmasının üzerinden iki ay gibi bir süre geçti ve halen hata düzeltmeleri, performans ve güvenlik iyileştirmeleri devam ediyor.

Apple aynı zamanda “Halka Açık Beta Programı” kapsamında OS X El Capitan‘ın 5. beta sürümünü de yayımladı. Daha önce yayımlanan ve kısa bir süre sonrasında geri çekilen beşinci beta sürümü yeniden revize edilerek bugün tekrar yayımlanmış oldu.

Geliştiriciler için yayımlanan beta sürümünün inşa numarası 15A263e, “Halka Açık Beta Programı” kapsamında yayımlanan beta sürümünün inşa numarası ise 15A262e. Güncellemeler kayıtlı geliştiriciler ve “Halka Açık Beta Programı”na kayıtlı kullanıcılar için “Mac App Store” üzerinden indirilebilir.

Güncellemeler ile bazı tasarımsal değişiklikler dikkat çekiyor. Safari’ye gelen karşılama ekranı, “Bu Mac Hakkında” sayfasına eklenen El Capitan logosu gibi ve daha fazla küçük değişiklikler mevcut.

OS X El Capitan performans ve kullanıcı deneyimine odaklanan, OS X Yosemite’te ki mevcut özellikleri geliştirmek için tasarlanmıştır. Mac uygulamalarını ve bir dizi süreçleri OS X El Capitan ile daha hızlı ve performanslı hale getiren Apple, Mac için Metal özelliği ile grafik performansını %40 arttırdı. San Francisco yazı tipi, Safari için yenilenen görev kontrol özelliği, Safari de sık ziyaret edilen siteleri kilitleme özelliği, aynı anda iki uygulamayı tam ekranda kullanmak için bölünmüş ekran özelliği (Split View), Spotlight için derin işlevsellik yenilikleri gibi birçok yeni özelliğe sahip.

OS X 10.11 El Capitan’ın bu sonbaharda final sürümü yayımlanacak.

İLGİLİ HABER:  OS X 10.10.5 Beta 1 Yayımlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?