OS X El Capitan Beta 5 Yayımlandı

0
535

Apple bugün, OS X El Capitan’ın 4. beta sürümünü yayımlamasından yaklaşık bir hafta sonrasında geliştiricilere OS X El Capitan‘ın 5. beta sürümünü yayımladı. Yeni beta güncellemesi Mac App Store veya Apple Geliştirici Merkezi (Apple Developer Center) üzerinden indirilebilir.

Apple‘ın son beta sürümleri, görünürde fazla bir yenilik ve değişiklik içermiyor gibi olsa da performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerini açısından büyük farklılıkları beraberinde getiriyor.

OS X El Capitan, geçen yıl tanıtılan OS X Yosemite‘nin tamamlayıcısı ve sayısız özelliklerinin üzerine inşa edilmiş bir güncellemedir. Daha performanslı çalışan Mac uygulamaları için Apple’ın çığır açan grafik teknolojisi Metal gibi yenilikler içeriyor. OS X El Capitan, Safari için yeni düzenlemeler ve eklemeler, yenilenen görev kontrol özelliği, aynı anda iki farklı uygulamayı tam ekran kullanabilmek için bölünmüş görünüm özelliği, Spotlight için derin işlevsellik ve geliştirmeleri içeriyor.

Apple halka açık olarak sunduğu beta yazılımı programı kapsamında beşinci beta sürümünü şuan için optimize ediyor ve yakın zamanda halka açık olarak beşinci beta sürümünün de sunulması bekleniyor.

OS X El Capitan bu sonbaharda herkese açık olarak sunulacak.

İLGİLİ HABER:  OS X 10.10.3 Yosemite Beta 6 Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?