OS X 10.11 El Capitan Beta 2 Yayımlandı

0
524

Apple bugün Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC 2015)’nda tanıttığı yeni işletim sistemi OS X 10.11 El Capitan’ın ikinci beta sürümünü yayımladı. Yaklaşık iki hafta sonra yayımlanan ikinci beta sürümü ile gelen değişiklikler aşağıda yer almaktadır.

Geliştiriciler için yayımlanan güncelleme 15A204h inşa numarasına sahip ve Mac App Store veya Apple Geliştirici merkezi aracılığı ile indirilebilir durumda. Ayrıca OS X Server 5.0 beta 2’de yayımlandı.

OS X El Capitan büyük ölçüde performans ve kullanıcı deneyimini geliştirmeye odaklanmış ve OS X Yosemite ile geliştirilen özellikler üzerine kurulmuş bir güncelleme. El Capitan ile Mac uygulamaları daha hızlı hale geliyor ve Mac için tanıtılan Metal ile grafik performans %40 oranında daha verimli hale getirildi.

 

Yeni işletim sistemi ile yeni yazı tipi ile birlikte, yenilenen Mission Control özelliği ve aynı zamanda tam ekranda iki uygulamayı kontrol edebilmeye olanak sağlayan Split View özelliği, Spotlight için derin işlevsellik ve Safari için birçok yeni özellik içeriyor. Posta, Fotoğraflar, Notlar ve Haritalar uygulamalarına da yeni özellikler ve küçük iyileştirmeler kazandırılmış.

OS X 10.11 El Capitan şuan için kayıtlı geliştiriciler için kullanılabilir durumda ama Temmuz ayında beta sürümü herkese açık olarak kullanıma sunulacak ve isteyen herkes beta testine dahil olabilecek. Test sonrasında OS X El Capitan 2015 sonbaharında herkese açık olarak yayımlanacak.

İLGİLİ HABER:  iOS İçin Twitter Güncellemesi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?