OS X 10.10.4 Beta 4 ile Ağ Sorunları Çözülüyor

0
422

Apple OS X Yosemite ile birlikte özellikle geliştirici tarafında sorunlara neden olan bir soruna isteyerek veya istemeyerek imza atmış ve aylarca bu konuda eleştiri almıştı.

Sorunun kaynağı mDNSResponder’ın OS X 10.10’la birlikte sistem içerisinde yer almıyor olmamasıydı. Bu sebeple çoğu zaman bağlantıda kopmalar yaşanıyordu. Hatta normal konuşullarda bağlanılan Wi-Fi ağına sonradan bağlanılmak istenildiğinde “yinelenen ağ sorunu” ile karşılaşılıyordu. Sorun her ne kadar yaygın olmasa da zamanla ortaya çıkıyor oluşu ile pek çok platformda tartışma konusu olmuştu.

Dün yayımlanan OS X 10.10.4’ün 4. beta sürümünde bu sorunun çözüldüğü, Apple’ın sisteme mDNSResponder’ı yerleştirdiği görüldü. Etkinlik monitörü ile keşfedilen bu detayın oldukça iyi bir haber olduğunu belirtmek isteriz. Özellikle bu ağ bağlantısı sorunu yaşayan kullanıcılar adına oldukça sevindirici bir haber.

mDNSResponder

Şuan için Apple OS X 10.10.4 üzerinde çalışmalara geliştiricilerle birlikte devam ediyor ve OS X 10.10.4’ün önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniliyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 11 Public Beta 4 Yayına Girdi. Tüm Yenilikler!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?