Oppo A53 Özellikleri nelerdir?

 Çinli ileri gelen teknoloji üreticisi olan Oppo, yeni bir akıllı telefon ile telefon piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

TENAA’nın da onayını alan Oppo A53 özellikleri ile orta segment kullanıcılarına hitap edecektir. Çin’in en önemli telefon teknoloji üreticilerinden biri olan Oppo, A53 kod adına sahip olan yeni akıllı telefonunu olan TENAA’ya onaylatmıştır. Orta biçim segment akıllı telefon pazarına hitap edecek olan bu Oppo A53’ün özellikleri ile de piyasada bulunan rakip firma akıllı telefonları ile hemen hemen aynıdır.

Oppo A53 Özellikleri

Oppo A53, TENAA raporuna göre gücünü sekiz çekirdekli yonga setinden alacaktır. Bu yonga seti diğer bu segmentteki rakip telefonlarla aynı olacak şekilde 2GB RAM ile desteklenecektir.

Telefonda yer verilecek olan 16GB’lik dâhili depolama birimi, 128GB’a kadar microSD kart ile desteklenebilecektir. Oppo A53’ü diğer telefonlardan farklı kılan özellikler kamera ve kasa bölümlerinde. 13 Megapiksel çözünürlüğe bir ana kameraya sahip olacak olan bu Oppo A53’ün öz çekim kamerası ise 8 Megapiksel olarak belirtilmiştir.

4G LTE, Wi Fi, Bluetooth 4.0 gibi bağlantı özelliklere de sahip olacak olan Oppo A53, micro USB ile şarj ihtiyacını karşılayacak. 143.5 × 71.0 × 7.25mm ölçülerinde metal alaşımlı bir kasa üzerine donatılacak olan Oppo A53, böylece kullanıcılarına premium hissini sunmuş olacak.

Kutudan Android 5.1.1 Lollipop sürümüyle çıkacak olan Oppo A53’ün iki ayrı renk seçeneği ile birlikte satışa sunulması bekleniyor. Gümüş ve altın renk seçenekleri ile müşterilere sunulması beklenen Oppo A53’ün fiyatı ile ilgili henüz kesin bir bilgi mevcut değil.  Akıllı telefon tasarımında bir heyecan konusu son dönemlerin en hızlı gelişim gösteren konularından biri haline gelmiştir. Bilhassa da insan faktörleri alanında yapılan çalışmalar, heyecan konusunu derin bir şekilde inceleme gerekliliği halini yaratmıştır.

Günümüzün pazar koşulları bir çom üründe fiziksel özelliklerin üstünlüğünden farklı olarak heyecansal özelliklere değer vermeye başlamıştır. Bu sebepten dolayıdır ki, ürün tasarımcılarından heyecansal değeri yüksek olan ürün tasarlamaları talep edilmeye başlanmıştır. Günümüzde bir çok ürünün akıllı telefon fonksiyonları, kaliteleri ve fiyatları açısından birbirine benzediği düşünülürse de ürünlerin kullanıcılar üzerinde bıraktığı heyecansal etkiler akıllı telefon pazarında bir farklılaştırma oluşturacaktır. Bu yüzdendir ki, akıllı telefon üreticileri de ürün tasarımcılarını bu konuya yönlendirmeye başlamışlardır. Akıllı telefonlar genç tasarımcılar tarafından resimleme olarak tasarlanır ve üretilir. Bu illüstrasyonlar akıllı telefon tasarımında en uç ölçülerde ileriye gidebilmek için hedef sağlanmıştır.

Akıllı telefon severler için tutkuya dönüşen çizgi hatları ve akıllı telefon kasaları özgün tarzda görünümü ve dizaynıyla tüm çevrenin ilgisini çekerken kendi reklamını da yapmış oluyor. Dikkat ile incelediğimiz de son dönemlerdeki üretilen akıllı telefon dış hatları bile mücevher konumuna indirgenmiştir.

Her ne kadar da mücevherata benzer görünümde camlar fasetalanır ise o kadar çekici ve eşsiz görünüme sahip olurlar. Son günlerde akıllı telefon satımı bunu tüketici kitle üzerine empoze etmiş ve zevkine düşkün tüketici kitleleri de kendine çekmiştir. Bu durum lüks akıllı telefonlar bu daha sık görülür. Bu görünümlerinde bedeli bir o kadar daha tuzlu olmaktadır. Akıllı telefon tüketicileri deyim yerindeyse bu telefonlara para saçarlar. Bu tüketici kitlelerin yoğun olduğu coğrafi konum çeşitli zenginlerinin olduğu kesimlerdir. Akıllı Telefon sektörü deyip de geçmeyelim. Son dönemlerde bu sektör üretilen akıllı telefon birbiri ile gelişen teknolojiden daha çok bir gelişim yarışı halindedir. Telefon donanımları özellikler ve birçok etkinlikler ile donatılmış işlevsellikler mevcuttur.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?