Microsoft şirketinin geliştirmiş olduğu ve kullanıcıların beğenerek kullanmış olduğu OneDrive için kötü bir haberimiz var. Kullanıcıların hiçbir ücret ödemeden ücretsiz olarak kullandığı bu uygulamaya kısıtlama geliyor. Birçok kullanıcının kullanmış olduğu bu uygulamanın kullanıcılara vermiş olduğu depolama alanında ciddi bir azalma olacak.

Microsoft’un yapmış olduğu açıklamalara baktığımız zaman, OneDrive’ın kullanıcılara ücretsiz olarak sunduğu bu hizmet önceden 15 GB’lık bonus depolama alanı ve 10 GB’lık standart depolama alanı azalttığını görüyoruz.  Kullanıcılar kullanmış oldukları bu 10 GB’lık ve 15 GB’lık depolama alanları yerine artık 5 GB’lik bir alan ile idare etmek zorunda kalacaklar.

Gelen haberlere göre Microsoft yaptığı açıklama da ücretsiz olarak sunduğu alanın 7 GB’dan daha az olacağını ifade etmişti. Depolama alanlarının kısıtlaması sadece 31 Ocak 2016 tarihinden sonra üye olanlara geçerli olacak. Yani 31 Ocak tarihinden önce kayıt olmuşsanız endişelenmenize hiç gerek yok. Sadece bu tarihten sonra üye olanlar için kısıtlama olacak. Ayrıca OneDrive hizmeti üzerinde yedeklemiş olduğunuz tüm içerikleri yedeklemeniz de gerekiyor. Aksi halde içerikleriniz kaybolabilir.

Microsoft’un yapmış olduğu bu hamle sonucunda artık ücretsiz olarak 15 GB’lık alan sunduğu Google Drive’ın üye sayısında artış yapmayı planladığını söylemek yanlış bir söz olmaz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?