Öğrencilere özel Minecraft geliyor

0
166

Küpleri kullanarak çeşitli tasarımlar yapmayı sağlayan, dünyanın en popüler oyunlarından Minecraft şimdi de öğrencilere yönelik versiyonu MineCraft: Education Edition ile gelmeye hazırlanıyor.

Minecraft oyunu 2009’da ilk kez TIGSource forumlarında yayınlanmış ve dünya çapında popüler olmuştu. Sürekli güncellenen oyunun ilk yazılma süresi ise sadece 1 haftaydı. Daha sonraki dönemde oyun, Microsoft tarafından, 2,5 milyar dolara satın alınmıştı.

MineCraft’ta 3 farklı platform var: Mobil sürüm, bilgisayar sürümü ve konsol sürümü.

Şimdi de 4.sürüm olan “Minecraft: Education Edition” sürümünün çıkış tarihi açıklandı.

minecraft-education-edition-ios-indir

Aylar süren ve öğretmenlerin, öğrencilerin de katıldığı testler sonucunda, son halini almaya yaklaşan “Minecraft: Education Edition” öğrencilerin yaratcılıklarını kendine özgü yöntemlerle artırmayı hedefliyor.

“Minecraft: Education Edition” 1 Kasım 2016 tarihinde yayınlanacak. Öğrenciler yıllık 5 dolar ücretle bu oyunu oynayabilecekler. “Minecraft: Education Edition” ile kendi özel dünyalarını yaratabilecek ve öğretmenleriyle bu dünyayı paylaşabilecekler.
MineCraft dünyasının yaratıcılığı nasıl artırabileceğine dair aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Video’da minecraft ile yapılmış 10 harika yapı gösterilmiş.
İLGİLİ HABER:  iOS 14 için Yeni Bilgiler Var

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?