Office Mac 2016 Yeni Güncellemesini Aldı

1
52
Office Mac 2016

Microsoft’un en çok kullanılan yazılım paketlerinden biri olan Office yazılımları, hemen hemen her işletim sisteminde ve her alanda kullanılıyor. Word, Excel, Outlook, PowerPoint gibi uygulamaları içerisinde bulunduran Office yazılımlarının kullanıldığı işletim sistemlerinden birisi de tabii ki Office MacOS işletim sistemi. Apple’ın Mac bilgisayarlarında kullanılan işletim sistemine de uyumlu olarak sunulan Office 2016 sürümü içinse yeni bir güncelleme haberimiz daha var. Office Mac 2016 sürümü için yayınlanan yeni güncelleme, uygulamanın birçok yeni yetenek kazanmasını da sağladı. Office Mac 2016 güncellemesi sonrasında gelen özelliklere bakalım.

Office Mac 2016 Sürüm 16 Tüm Yeni Özellikler

Office Mac 2016 sürümüne gelen güncellemeyle beraber tam olarak ofis uygulama düzeni sunulmuş oldu. Gelen yeni özellikleri başlıklar altında inceleyelim.

Gerçek Zamanlık Ortak/Genel Düzenleme Özelliği: İlk yenilik ortak düzenleme özelliği oldu. Office Mac 2016 üzerinde çalışan kullanıcıların bir arada belge düzenlemeleri yapmalarını sağlayacak olan özellik sayesinde, aynı anda belgeler düzenlenebilecek. Gerçek zamanlı olarak aynı anda yapılan düzenlemelerin, özellikle ofis ortamlarında ekstra iş yükünü azaltacağı ve zamandan kazanç sağlayacağı belirtiliyor.

Office Mac 2016

Bayrak Uyarı Sistemi: Gerçek zamanlı ortak düzenleme özelliğinin getirdiği bir diğer artı ise bayrak özelliği. Düzenlenen sayfalara eklenen bayrak bildirimi sayesinde belgelerin nasıl ve kimin tarafından düzenlendiği konusunda bilgiler alınabiliyor ve bu uygulama için çok büyük bir artı.

Anlık Yedekleme: Bir diğer yenilik ise anlık yedekleme sistemi oldu. Belgeler üzerinde yapılan tüm bu değişiklikleri anlık olarak bulut sunucusu üzerinde yedekleyebileceksiniz. Sunulan bu sistemle beraber belge kaybı gibi bir durumun yaşanmasının önüne geçilecek. Ayrıca istendiğinde değişiklikler belge düzeyinde geri alınabilecek.

Office Mac 2016

PowerPoint Öneriler: Sistemi Geliştirildi: Bir diğer değişiklik ise sunumlar için. Artık sunumlar hazırlanırken, PowerPoint çok daha mantıklı ve akılcı önerilerde bulunacak. Tasarımlardan tutun, yazı düzenine kadar çok daha başarılı öneriler alacağız. Bunun dışında en büyük artık fare imlecinin sunumlara göre değiştirilmiş olması. Bu sayede slayt sunumlarında lazer işaretçi kullanmak mümkün olacak. Sadece fare dönüşümlerinden bunu ayarlamak yetiyor.

Araçlar Yenilendi: Ortam araçları, kırpma araçları ve benzeri araçlar yenilendi ve video düzenlemeleri ile ses düzenlemeleri geliştirildi.

Excel İçin Yenilikler: Kapsamlı yeni hesaplama özellikleri sisteme dahil edildi. Hızlı formül güncelleme ve tablolar için anında destek sistemi geliştirildi.

Son olarak Google Kişiler desteğinin de Office Mac 2016 sürümüne eklendiğini belirtelim. Güncellemeleri yükledikten sonra tüm bu özellikleri kullanabilirsiniz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?