Office 365 Nasıl Kullanılır Ve Özellikleri Nelerdir ?

 

Office 365 nedir ?

Veri hazırlamak için kullanılan bir uygulama olmaktadır ve en gözde bir uygulamadır. Word, Excel, PowerPoint, Outlook ve Access programlarını bünyesinde tutar. Adıyla da çağrışım yaptığı üzere sürümü Microsoft Office olmaktadır. Tüm bilgisayarların yanın da Android cihazlarda da kullanım alanı bulunmaktadır. Windows ve Mac işletim sistemleri ile çalışmaktadır. Kişiler belgelerini düzenler ve birbirleri ile paylaşma olanağı da bulabilmektedirler. Kolay kullanıma sahip olması nedeniyle de tercihleri üzerinde toplamıştır.

 

Office 365 nasıl kullanılır ve özellikleri nelerdir ?

 

Office 365 kullanmak için bir Microsoft hesabına sahip olmak gerekmektedir. Belli bir ücret karşılığın da program edinilebilir. Program en az Windows 7 işletim sistemi gerektirmektedir. Üzeri işletim sistemleriyle de uygunluk gösterir. Aynı zaman da Mac 2016 Mac OS X 10.10 sürümü ile de çalışabilmektedir. Office 365’in faydalı yanı kişinin bulunduğu her yerde kullanılabiliyor olmasıdır. Tüm belgeler istenilen kişiler ile paylaşılabilmektedir. Güvenilir paylaşımı sayesinde de bir artısı daha bulunmaktadır. Sistem güvenliği ve kod alt yapısı otomatik güncelleme sağlandığında da güncellendiği için kullanıcıları ayrıca bir güncelleme yapma zahmetinden de kurtarmaktadır. Kullanışlı bir arayüze sahip olan program kişileştirme özelliği de sunmaktadır. Microsoft’un son sürümünü temsil etmekte olan Office 365 satın alındığında başka bir ücrete tabii tutulmaksızın mobil cihazlar ile kullanılma olanağına sahiptir.

 

Kısaca Office 365 kullanıcıları tüm belgelerini paylaşabilme ve düzenleyebilme olanağı bulurken ayrıca iş edinme ve zaman kaybı gibi olumsuzluklardan da muaf olmaktadırlar.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?