Apple ile Microsoft arasında bir iş ortaklığı olduğunu biliyoruz. Her ne kadar iki firma rakip olarak gösterilen firmalar olsa da ortak çıkarlar için iki firmanın da beraber hareket ettiğini görebiliyoruz. Bu noktada iki firma arasında uzun süredir devam eden ortak bir çalışma olduğu haberlerini de gündeme getirmiştik. Tam olarak nasıl bir çalışma yapıldığı ise dün itibariyle ortaya çıktı. Yapılan duyurularla beraber Office 365 uygulamasının macOS için yayınlandığı belirtildi.

Office 365 Nasıl İndirilir?

Microsoft yetkililerinden biri olan Phil Schiller tarafından yapılan açıklama sonrasında Office 365 uygulamasının resmi olarak App Store’a geldiği ve Mac App Store üzerinden indirilebileceği ortaya çıktı. Yeni sürüme güncellenmiş olan Office 365 ile kullanım başlayacak. Tüm uygulamalar ve paket Office sistemlerini içerecek olan uygulamayı indirmek ise oldukça basit.

Şu an erken erişimde gibi gözüken Office 365 uygulamasını indirmek için buradaki bağlantıyı ziyaret etmek yeterli olacaktır. Tabii ki her uygulamada olduğu gibi bazı uyumluluk şartları da var. Bunlar içerisinde dikkat edeceğiniz işletim sistemi sürümü. Office 365 uygulamasını sorunsuz olarak yüklemek için en az OSX 10.6.6 sürümüne ihtiyacınız var. Daha aşağı sürümlerde bu serinin çalışmayacağı açıklandı.

Bunun dışında 4.1 GB gibi bir boş yere ihtiyaç olduğunu da ekleyelim. Ayrıca Türkçe dil desteğinin de yine sunulduğunu da söylemek gerekiyor. Muhtemelen bir süre daha tam sürüm için ise geliştirme süreci devam edecek. Geliştirme sürecinin son bulmasının ardından tam sürüm için güncellemeler doğrudan yayınlanacaktır.

The app was not found in the store. 🙁

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?