Office 2016 ile Office 365 arasında ne gibi farklar var?

5
757

Microsoft Office uzun yıllardır en yaygın kullanılan ofis araçları arasında açık ara önde. 1990 yılında Microsoft Office 1.0 ilk kez çıktığından bu yana çok sayıda güncelleme yaşadı. Son olarak 2015 Eylül ayında Microsoft Office 2016 yayınlanmıştı. Son zamanlar da ise Microsoft Office 365 ürününü ön plana çıkarmaya başladı. Peki nedir Microsoft Office 365?

Microsoft Office almanın 2 farklı yolu var. Geleneksel olarak Microsoft Office 2016’yı satın alabilir ve tek satın alma ile sürekli kullanabilirsiniz. Microsoft Office 365 ise yıllık olarak üyelik satın alabileceğiniz, abonelik özelliği olan bir program.

Office 2016 mı yoksa Office 365 mi?

İkisinin arasındaki temel fark, yukarıda bahsettiğimiz gibi satın alma ile ilgili. Microsoft Office 2016’yı tek sefer satın alıyorsunuz, Office 365 ise aylık veya yıllık üyelikle alınıyor. Microsoft Office 2016’yı bir bilgisayara (Windows veya Mac) kurabilir ve istediğiniz kadar uzun süre kullanabilirsiniz. Herhangi bir lisans sonlanma zamanı yok.

office-365-resim

Office 365 ise Microsoft’un istediği yöntem olan aylık veya yıllık abonelikle alınabiliyor.  Ödeme yaptığınız sürece en yeni Office sürümünü kullanma şansınız oluyor. Bunun yanında mobil cihazlardan da dökümanlarınıza ulaşabilmeniz için ek bir Onedrive kapasitesi veriliyor. Abone olarak 5 farklı bilgisayarda Office 365 kullanabiliyor ve ailenizle de paylaşabiliyorsunuz.

Office 2016’yı birkaç farklı versiyonda satın alabiliyorsunuz.

Ev için, İşletmeler için ve Eğitim için farklı fiyat uygulaması var. Örneğin Mart 2017 itibarıyla Profesyonel sürüm 1599,99 TL’ye satın alınabiliyor.

Office 365 ise,

4 farklı versiyonda satın alınabiliyor. Fiyatlar ve çeşitler aşağıdaki gibi:

office-365-fiyat
Mart 2017 Office 365 fiyatları

 

Office 365 Ev paketi Word, Excel, PowerPoint ve OneNote içeriyor. Bu pakette Outlook, Publisher ve Access yok.

 

Office 2016’yı sadece tek bilgisayara yükleyebilirsiniz. Bir bilgisayardan kaldırıp başka bir bilgisayara da yükleme yapabilirsiniz. Ama 2. bir bilgisayara yüklemek için yeni bir lisans almanız gerekir.

 

 

Office 365 ise Word, Excel, powerPoint ve OneNote içeriyor. Bunların yanında outlook, Publisher ve Access de kullanılabiliyor. 1 TB’lık da One Drive depolama alanını ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Ek olarak da aylık 60 dakika Skype konuşması hediye ediliyor.

Office 365 aboneliğiyle hem PC hem de Mac için Office sahibi oluyorsunuz. Mac’dan PC’ye geçiş yapmak isterseniz veya tersi de olabilir, ekstra bir ödeme yapmanıza gerek yok.  Tek tapmanız gereken eski sistemde Office 365’i pasifleştirmek ve yenisinde tekrar aktifleştirmek.

 

 

Diş beyazlatma

5 YORUMLAR

 1. 4 bilgisayara yükleyeceğim. Bilgisayarlardan biri Mac, diğerleri windows PC. Olur mu? Bu konuda hiç bilgi-yorum bulamadım. Mac’de hem sierra hem windows kullanmayı düşünüyorum. Olur mu?

 2. Merhaba, bu güzel yazıyı paylaştığınız için teşekkür ederim.

  Benim bir sorum olacak, şu anda Office 365 ev de 6 kullanıcıya kadar izin veriliyor. Burada nav derken herhangi bir İP kısıtlması var mı? Yani kardeşim başka bir semtte oturuyorsa farklı konumlardan bağlanıldığı için sorun teşkil eder mi?
  Aslında bir mobil cihazınıza office yüklediğiniz zaman bazen wifi den bazen de mobil veriden internete ulaşılabiliyor. Bu nedenle konum ve ip farklılıklarının olmaması lazım diye düşünüyorum.

  Sadece yüklenebilecek ve bağlanaılabilecek cihaz sayısında sınır olmalı diye düşünüuorum.

  Bu konuda bilginiz var ise paylaşabilirseniz, çok memnun olurum.

 3. sayın yetkili mac kullanıcısıyım aynı zamanda Parallels ile windows yüklü mac tarafında office 2016 yüklü windows tarafına 365 yükleyebilirmişim

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?