Apple bilgisayar alanında da en iddialı firmalardan bir tanesi. Fakat her ne kadar Apple Mac serisi bilgisayarları ile belli bir kitleye sahip olsa da Apple’ın bilgisayarlarının belli bir kullanım alanı olduğunu da söylemek gerekiyor. Şöyle ki genelde MacBook Pro serileri de dahil olmak üzere bilgisayarların asıl kullanım amacı geliştiricilere hitap ediyor. Bu nedenle zaten Apple’ın bilgisayarlarında kullandıkları sistemlerinde bu duruma özgü olduğunu söylemek gerekiyor.

Son serilerde özellikle MacBook Pro 2016 serisi için güçlü harici ekran kartlarının da kullanılmasıyla beraber de aslında Mac serilerinin yavaş yavaş farklı amaçlar içinde kullanılmaya başlandığını da söylemek gerekiyor.

Artık Oyun Oynamak İçin Yeni Çözümler

Bununla beraber harici ekran kartlarının gelmesiyle beraber yavaş yavaş oyun alanında da Apple’ın yavaş yavaş bilgisayarlarının kullanılabileceği de belirtilmişti. Fakat yine de son dönem oyunlarına göre aslında hala Mac serilerinin istenen seviyelerde olmadığını da söylemek gerekiyor.

GeForce Now

Bu durumun önüne geçmek için ise ilk adım Apple’dan değil bir başka teknoloji devi olan Nvidia’dan geldi. Ekran kartları ile oyun alanında yaptığı yatırımlarla ön plana çıkan Nvidia’nın Mac serilerine özel olarak bir sistem geliştirdiği de ortay çıktı. Aslında CES 2017 fuarında gösterilen GeForce Now teknolojisinin artık Mac serilerine de özel olarak uyarlanacağı belirtildi.

En Yüksek Sistemli Oyunlar Bile Oynanabilecek

Bu noktada markanın yaptığı açıklamaya göre GeForce Now sistemi artık Mac serilerinde özelleştirilmiş versiyonları ile kullanılacak. Bu sayede kullanıcılara Nvidia’nın yüksek donanımlı sunucularını kiralayarak Mac serilerinden de yüksek donanım özellikleri isteyen oyunları oynayabilecek. Fakat bunun için kullanıcıların yine belli rakamların üzerinde ödeme yapmaları da gerekecek ki bu durum GeForce Now’un ne kadar tercih edileceğini tartışılır konuma getiriyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?