Bu sene Samsung’un en başarılı ürünü olarak gösterilen Note 7 serisi, İris tarayıcısı, akıllı giriş sistemleri, akıllı kalem yenilikleri gibi birçok yenilikler Apple’ın iPhone 7 serisini bile geride bıraktıracağı düşüncesini oluşturmuştu. Nitekim ilk satış rakamları da bu durumu kanıtlamış ve Samsung’un oldukça yüksek satış rakamları elde edeceği de düşünülmüştü. Fakat Samsung tam her şey yolunda giderken beklenmedik bir hata ile karşı karşıya kalmıştı. Yaşanan sorun nedeniyle Note 7 telefonları bir bir yanmaya başladı. Kullanıcılardan ardı ardına şikayetler gelmesi ve artık sorunun tüm Note 7 serilerinde yaşanmasıyla beraber Samsung büyük umutlar besleyerek piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarını geri toplama kararı almış ve üretimi durdurmuştu.

Samsung’un yaptığı tüm açıklamalara ve Samsung tarafından yapılan tüm uyarılara rağmen yeni seri akıllı telefonların iade sürecinde de istenmeyen durumlar yaşandı. Zira 2,5 milyona yakın cihaz satılmasına karşın Samsung’un geri iade talebinden ve tüm kampanyalarından sonra yaklaşık olarak 1 milyon gibi bir kullanıcı kitlesinin ürünü iade etmediği de belirtildi.

İadeler Devam Edecek Mi?

Yaklaşık olarak 1 milyon kullanıcının Note 7 akıllı telefonlarını iade etmemesi ise Samsung’u epey bir sıkıntılı duruma düşürmeye başladı. Zira cihazların güvenli olmadığı yönünde birçok açıklama yapılıyor. Fakat yanma riskine karşı ürünü iade etmemede kararlı olan kullanıcılar bulunuyor. Bu sorunu çözebilmek için ise Samsung bazı yen adımlar atmaya da hazırlanıyor.

Yeni Güncellemeler Geliyor

Bu noktada Samsung tarafından yapılan açıklama ile beraber Note 7 için yeni güncellemeler yayınlanacağı açıklandı. Fakat bu yeni güncellemeler tamamen güvenlik ile alakalı olacak. Telefonların yanmasını ve olumsuz bir durumla karşılaşılmasını engellemek isteyen Samsung Note 7 için yayınlayacağı güncellemede pil seviyesini maksimum %60 oranında tutulacağı da açıklandı. Pil seviyesinin %60 oranında tutulmasıyla beraber hem cihazları iade etmeye teşvik etmeye çalışan Samsung hem de bir nevi benzeri olumsuzlukların yaşanmasına da engel olmak istiyor. Kısa süre sonra yayınlanacak olan güncelleme sonrasında durum nasıl değişecek merak konusu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?