İlk olarak Pokemon GO serisi ile beraber mobil dünyada gündeme gelen Nintendo, yayınladığı Pokemon GO oyunu ile beraber rekor üstüne rekor kırmıştı. 1 milyar dolar gibi gelir oranlarını geride bırakan Pokemon GO oyununun bu başarısını artırılmış gerçeklik oyunu olmasına bağlanmıştı. Fakat ilk oyundan kısa süre sonra Nintendo efsane olmuş atari oyununu Super Mario serisini mobil platformlara eklemişti.

Super Mario Run adı verilen oyunla yine beklentilerinde üzerinde bir gelir elde eden marka bu kez Pokemon rekorlarını da kırdı. İlk olarak iOS işletim sistemi için yayınlanan oyun uzunca bir süre Android serisine de gelmedi. Yani oyunun ilk başarısı iOS serisinde elde edildi. Tüm bu gelişmelerden sonra ise Nintendo yaptığı açıklamada bundan sonraki dönemler için nasıl bir yol izleyeceğini de belirtti.

Yeni Nintendo Oyunları Geliyor

Yapılan açıklamaya göre Nintendo bu iki oyunla sınırlı kalmayacak. İki oyundan sonra sürekli yeni seri oyunlarla da gündeme geleceği ortaya çıkan Nintendo bundan sonra yayınlayacağı oyunlar hakkında ise detay vermedi. Fakat bu açıklamaya göre bakacak olursak bir yıl içerisinde Nintendo 2 ya da 3 oyun piyasaya sürecek.

Nintendo iOS

Düzenli aralıklarla oyun yayınlamaya devam edeceği ve mobil platformlardan vazgeçmeyeceği ortaya çıkan firmanın ilk hedefinin ise iOS olduğu da ortaya çıktı.

Neden iOS İlk Tercih?

Aslında Android işletim sisteminin çok daha geniş bir yapısı olması diğer serilerde olduğu gibi Nintendo’nun da oyunları için ilk olarak Android seçimi yapacağı görüşünü ortaya çıkarıyor. Fakat aslında Nintendo tarafından yapılan açıklamalarda hatta sadece açıklamalar değil bu zamana kadar yayınlanan oyunlarında da ilk tercihinin iOS işletim sistemi olduğunu görüyoruz.

Bundan sonra da ilk olarak oyunlarını iOS platformlarını yayınlamaya devam edeceği düşünülen Nintendo’nun bu kararının nedeninin ise iOS üzerinden daha çok gelir elde etmesi gösteriliyor.

İLGİLİ HABER:  Pokemon Go gizli taktikler

Bakıldığında bu neden en mantıklı olanı olarak karşımıza çıkıyor ki zaten son açıklanan rakamlarla beraber App Store uygulama mağazası Google Play uygulama mağazasının gelirlerini ikiye katlamış durumda.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?