Nintendo Switch Kırıldı iddiaları Gerçek Mi?

0
40
nintendo switch
nintendo switch konsoolları korsana yeni mi düştü?

Oyun konsollarına yeni bir soluk getireceği düşünülerek piyasaya sürülen Nintendo Switch oyun konsolları korsan oyun koruması ve kopya oyunlar konusunda aldığı önlemlerle dikkat çekmişti. Fakat son verilen haberlerle beraber tüm bu korumaya karşın Nintendo Switch konsolları da kırıldı. Bu iddialar ne kadar gerçek?

Hem el konsolu olarak kullanılabilmesi hem de televizyona bağlanarak kullanılan standart bir oyun konsolu haline gelebilen Nintendo Switch serisi konsollarının çıkışı Nintendo’nun kısa bir süre içerisinde gündem olmasını sağlayan bir gelişme olarak gösterilmişti. Çok kısa bir süre içerisinde satışa çıktığı gibi stokları da tükenen oyun konsollarının içerisinde kullanılan korumalı sistem ise dikkat çekmişti.

İkili hatta üçlü koruma sistemi ile gelen konsollarda bu sistemler sayesinde hem kullanıcıların konsollarında yer alan oyunları başka kullanıcılara vermesinin önüne geçilmiş hem de oyun dünyasının en büyük sorunlarından biri olan korsan oyunların önüne geçildiği belirtilmişti.

Nintendo Switch Sistemi Kırıldı Mı?

Tüm bu oyun koruma sistemine karşın ortaya çıkan son haberler ise Nintendo Switch konsol kullanıcılarının kafalarını karıştıracak cinsten. Verilen haberlere göre Nintendo Switch tarayıcılarında bulunan bir açık nedeniyle konsolların kırılması sağlanmış. Tarayıcı da yer alan açık nedeniyle ortaya çıkan bu durum sonrasında konsolların güvenliğinin de geçilebildiği de belirtiliyor. Söz konusu sistemin gerçekten kırılıp kırılmadığı konusunda henüz Nintendo tarafından da bir açıklama yapılmış değil. Açıklama yapılmadığı içinde tarayıcı da açık olup olmadığı konusunda netlik kazanmamış bir konu.

nintendo switch
nintendo switch kırıldı iddiaları gündem oldu

Fakat iddialara bakacak olursak söz konusu açık ile beraber artık tıpkı oyun konsollarında yapıldığı gibi Nintendo Switch serisine de korsan içerikli oyunların yüklenebileceği belirtiliyor. Buna karşın Nintendo tarafından konuya ilişkin herhangi bir açıklama ile konunun kabul edilmesi durumunda is güncellemelerle açığın kapatılacağı ve açığın kapatılması sonrasında Nintendo Switch üzerinde kopya oyun oynanmasının önüne geçilebileceği de belirtiliyor.

Nintendo Switch serisi için ortaya atılan tüm bu iddialar ne kadar doğru bilinmez ama böyle devam ederse Nintendo’nun yeni konsolları oyun konsolu alanında en çok satan ürünlerden de biri olmayı başaracak. Şu an elde edilen satış rakamları da bu durumu net bir şekilde ortaya koymakta. Öyle ki şu an için oyun konsollarının stoklarının tükendiği bile belirtiliyor. Hatta Nintendo Switch üretimini firmanın arttırabileceği bile gündeme gelen iddialar arasında yer almakta.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?