Nintendo, Pokemon GO sayesinde Sony’yi Geçti

Son zamanların gözde oyunu Pokemon GO her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor .Tüm dünyayı saran bu çılgınlık insanları sokağa dökmüş durumda. Tüm zamanların en kaliteli çizgi filmlerinden olan Pokemon yeni geliştirilen oyunu ile eski zamanların popülerliğini tekrar kazandı. Hız kesmeyen savaşların yaşandığı bu oyun ünlü markaları da geri bıraktı. Bunların başında teknoloji markası SONY ,  gelişmiş sosyal medya paylaşım sitesi Twitter bulunmakta. Tabi ki bu hızlı artıştan yapımcılar da çok memnun. Bu büyük ilgi şirkete ticari anlamda çok büyük miktarlarda para kazandırdı. Haliyle NİNTENDO markasının da piyasa değeri çok fazla artmış durumda.

Video oyunları ve oyun sektöründe tahminler ve analizlerde bulunan ZhugeEX  Pokemon GO’nun çıkışından sonra NİNTENDO’nun piyasa değerinin 2 kat arttığını ve 40 milyar doları geçtiğini ifade etti. Bu değer ünlü teknoloji devi  SONY’den bile yüksek . Pokemon GO ile NİNTENDO tarihinin en yüksek hisse değerine ulaşmış bulunmakta.

Pokemon Go ne kadar kazanıyor?

Her geçen vakitte oyuna yeni güncellemeler ekleyen NİNTENDO Pokemon GO oynayan oyunseverlere zevkli savaşlar yaşatmak için çok çalışıyor. Aynı zamanda şirket yeni çıkan oyun ile birlikte sayısı hızlıca artan hileci oyunculara nefes aldırmıyor. Sahte konum programları kullanarak hızlıca gezenler şirket tarafından tespit edilip engelleniyor. Gelecek günlerde hep birlikte Pokemon GO’nun nasıl gelişeceğini ve üye sayısının kaç  olacağını göreceğiz.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?