Özellikle arkadaşları ile aynı evi paylaşanların yaşadığı bir sorun var. Netflix’i her açtığınızda izlemediğiniz dizilerin, filmlerin ana ekranda olduğunu mu görüyorsunuz? Ev arkadaşınızla aynı Netflix hesabını kullanıyorsanız bunu yaşamanız normal. Arkadaşınız kendi hesabı yerine sizin hesabınızdan izlemiş olabilir. Bu yazımızda Netflix profilinize nasıl şifre koyabileceğinizi anlatacağız.

Netflix’in güncelleme sonrası getirdiği yeniliklerden birisi de bu. Artık Netflix profilinizi şifreleyebilirsiniz.

Netflix profilinize PIN numarası eklemek

Netflix profilinize şifre eklemek için internet sitesi üzerinden işlem yapmalısınız. Netflix.com sitesinde hesabınızla oturum açın ve aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Sağ üstte yer alan Profil kısmına tıklayın.
  2. Profil ve Aile kontrolü (Profile and Parental Controls) kısmını seçin ve Oku tıklayın.
  3. Profil kilidinin sağında yer alan “Değiştir – change” yazına tıklayın.
  4. Şifrenizi girin ve Devam’a tıklayın.

5. […..]’nın profiline erişim için PIN iste (Require a PIN to access [name]’s profile)’ kutusunu onlaylayın.

6. Kulanmak istediğiniz 4 haneli PIN numarasını girin.

7. Kaydedin.

Bu aşamaları tamamladığınızda Hesaplar sayfasında sizin hesabınızın yanında kapalı bir kilit sembolü olduğunu göreceksniz.

Netflix’e giriş yaptığınızda profilinizi seçin ve PIN numarasını girin. Bir daha Web sitesine bu iş için girmek zorunda değilsiniz. Netflix’i nerede, hangi cihazda kullanırsanız kullanın 4 haneli PIN numarası istenecektir.

Sonuç olarak;

Netflix’inizi birçok kişiyle paylaşıyorsanız, profilinizi PIN şifresi ile korursanız, başkalarının kaydettiği listeleri görmezsiniz. Başkası da sizin listenizi göremez. “İzlemeye devam et” seçeneğini kullandığınızda alakasız bir programla karşılaşmazsınız.

 

 

İLGİLİ HABER:  iPhone ile Kişiden Kişiye Para Aktarabileceğiz

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?