Netflix iOS Sürümü için Önemli Değişiklik

0
87
Netflix iOS

Popüler dijital platformlardan biri olan Netflix, son yıllarda kendi yapımlarını sunmasıyla bir hayli öne çıkmaya başladı. Özellikle film projeleriyle öne çıkan platform, hem mobil hem de masaüstü platformlarında yoluna devam ediyor. İlerleyiş oldukça iyi olsa da zaman zaman Netflix için açıklanan kararlar şaşkınlık da yaratabiliyor. Bu kararlardan birisi de bugün açıklandı. Firma iOS sürümü için önemli bir değişiklik yaptıklarını duyurdu.

Netflix Aboneliklerinde Yeni Dönem

Netflix iOS sürümü için geçtiğimiz aylarda açıklanan kararla beraber iTunes üzerinde abonelik için para ödeme döneminin son bulacağı belirtilmişti. iOS kullanıcılarının abone olması için ödemesi gereken ücreti, iOS üzerinden değil de doğrudan web sitesi üzerinden ödemesi gerektiği konusunda da açıklamalar yapıldı.

Netflix iOS

Bu durumun nedeni konusunda da bir açıklama söz konusu. Apple’ın uygulama içi aboneliklerden aldığı yüzdenin Netflix gibi platformlar tarafından hoş karşılanmadığı belirtiliyor. Firma, ekstra ödeme gerçekleştirmemek adına farklı alternatif yöntemler sunuyor. Haliyle doğrudan iOS işletim sistemi üzerinden abone olmak bir yana, tercih edilen yöntem direk web siteleri üzerinden abone olmak oluyor. Netflix bu konuda iyi bir başlangıç yapmış olabilir.

Firmanın web sitesi üzerinden abonelik sistemine geçmesi, benzer platformlarında aynı kararları almasını sağlayabilir. Direk olarak web sitesi üzerinden işleyecek sistem için farklı alternatiflerin sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor. Muhtemelen iOS için uzun bir süre web sitesi üzerinden abonelik sistemi çalışacak.

İLGİLİ HABER:  En iyi performans gösteren ilk 10 IOS cihazı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?