NASA Teknolojisi Bulunduran Akıllı Telefon Modeli: Rokit One

İnsan Sağlığı Örgütü (H2O), ROK Mobile International ve NASA’nın geliştirdiği akıllı telefon modeli Rokit One’ın duyurusu gerçekleştirildi.

Günümüzde özellikle Samsung Galaxy’ler, Apple iPhone’lar ve Sony Xperia’lar revaçta iken gelişmiş teknolojiye sahip ürünler üretebilmek adına kullanılan ‘Uzay teknolojisi’ artık gerçek oluyor. NASA’nın direk olarak dahil olduğu yepyeni bir akıllı telefon sizlerle.

Rokit One isimli telefon, ABD’li operatörlerden ROK Mobile tarafından NASA ve İnsan Sağlığı Örgütü (H2O) desteğiyle tasarlandı. Rokit One düşük radyasyonlu olması sebebiyle dikkat çekiyor ve bu konuda bir ilk olma özelliği taşıyor. NASA tarafından geliştirilen özel bir malzeme ile tasarlanan Rokit One, İnsan Sağlığı Örgütü’nü de destekçisi olarak yanına alması ile birlikte piyasada bulunan telefonlar arasında insan sağlığı için en zararsız telefon olma özelliğini taşıyor.

4G/LTE desteği bulunan telefon SAR değeri açısından oldukça düşük seviyede olacak gibi görünüyor. Telefonun donanımı ile teknik detayları hakkında henüz edinilen bir bilgi yok. Fakat asli amacı düşük radyasyon sağlamak olan telefonun teknik ve donanımsal açıdan orta seviye veya daha alt bir seviyede olabileceği fikrini öne sürmek mümkün. Cihaz ABD’de bulunan ROK Mobile kullanıcıları için özel bir telefon olacak. Rokit One’ı tasarımsal açıdan yorumlamak istediğimizde ise düşük radyasyonlu bu yeni telefonun tasarım açısından Samsung benzerliği taşıdığını söylememiz mümkün.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?